13. března 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024: přípravy v plném proudu

Druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol proběhne v termínu 11.-14. června 2024 na stadionu TJ Lokomotiva Břeclav, stejně jako loni také za účasti žáků základních škol z Lednice a Valtic. Do programu oblíbeného sportovního eventu bude poprvé zařazeno judo.

Sportovní klání žáků břeclavských, lednických a valtických škol proběhne díky úzké spolupráci všech šesti sportovních klubů aktuálně zapojených do projektu FOSFA Sport. Soutěžit se tak bude v atletických disciplínách, volejbalu, fotbalu, florbalu, stolním tenisu a nově také judu. Stejně jako v loňském roce očekávají organizátoři účast více než osmi stovek žáků základních škol a víceletých gymnázií.

Zapojí se následující školy:

ZŠ Břeclav Slovácká

ZŠ Břeclav Komenského

ZŠ Břeclav Kupkova

ZŠ Břeclav Na Valtické

ZŠ Břeclav Kpt. Nálepky

ZŠ Břeclav J. Noháče (1. stupeň)

Gymnázium Břeclav (2. stupeň)

ZŠ Lednice

ZŠ Valtice

Každý žák může startovat maximálně ve dvou sportech.

 

Harmonogram sportů

Úterý 11. června

Program olympiády odstartuje v úterý 11. června atletickými soutěžemi žáků 2. stupně (běh na 60 m, skok vysoký, skok daleký, hod kriketovým míčkem / vrh koulí, vytrvalostní běh a štafeta) a volejbalovým turnajem žáků 1. stupně. Volejbal se bude hrát podle pravidel barevného minivolejbalu. Garanty těchto disciplín budou atletický a volejbalový oddíl FOSFA Lokomotivy Břeclav, které jsou na „Lokači“ doma.

Středa 12. června

Rovněž ve středu bude sportovní areál ve Veslařské ulici žít atletikou a volejbalem. Atleti z prvního stupně základních škol budou soutěžit v běhu na 60 m, skoku dalekém, hodu kriketovým míčkem a vytrvalostním běhu. Palubovka v hale pak bude patřit volejbalovým družstvům druhého stupně.

Čtvrtek 13. června

Čtvrteční program bude ve znamení florbalu, přičemž turnaj organizovaný hokejovým klubem FOSFA HC Lvi Břeclav bude určen žákům a žákyním 8. a 9. tříd. Hrát se bude systémem 4+1 a na hrací ploše bude muset být minimálně jedna dívka (brankářka se nepočítá).

Pátek 14. června

Pakliže čtvrtek bude monotematický, na pátek bude připravena mozaika poskládaná ze tří sportů. Na travnaté ploše stadionu se odehraje fotbalový turnaj v kategoriích 4.-5. tříd (U11) a 6.-7. tříd (U13). Kategorie U11 bude hrát systémem 5+1, kategorie U13 systémem 7+1. Garantem je samozřejmě FOSFA MSK Břeclav. V hale svedou boje o medaile a další trofeje stolní tenisté 4.-9. tříd. Turnaj pro tříčlenné reprezentace zúčastněných škol připravuje Klub stolního tenisu FOSFA LVA. Žhavou novinkou letošního ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol je soutěž v judu. Soukromá škola bojových sportů Břeclav ji připravuje pro kategorie U10, U12 a U14, přičemž každý účastník musí být držitelem licence Českého svazu judo.

Detailní propozice najdete na našem webu pod tímto odkazem.

Generálním partnerem akce je společnost Fosfa, partnerem Město Břeclav. Vítězové se opět mohou těšit na originální medaile, diplomy a další ceny.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav