13. června 2024

-fs-

Hokej

Aktuality

Florbalový čtvrtek na FOSFA olympiádě břeclavských škol 2024

Přestože nad Břeclaví svítilo po většinu dne slunce, přesunulo se ve čtvrtek veškeré dění FOSFA olympiády břeclavských škol do haly. Na programu byl totiž turnaj ve florbalu, navýsost halovém sportu.

Turnaj byl určen žákům 8. a 9. tříd a každá škola do něj mohla přihlásit jeden tým. Této možnosti využilo sedm škol. Za každou muselo být do turnaje nominováno minimálně 8 a maximálně 9 hráčů + brankář. A v každém týmu musely být mezi hráči v poli alespoň dvě dívky. Týmy nastupovaly systémem 4+1 a na ploše musela být vždy alespoň jedna dívka.

Herní systém byl klasický. Hrálo se na velké florbalové hřiště ve dvou skupinách systémem „každý s každým“. Délka utkání v základní skupině byla stanovena na 1×12 minut. První a druhý tým z každé skupiny postoupil do semifinále, třetí a čtvrtý tým v každé skupině tímto umístěním v turnaji skončil. V play-off se hrály zápasy dvacetiminutové.

Diváci byli svědky opravdu živých a napínavých utkání, soupeři si nic nedarovali. A z kvalita hry potvrzovala teorii o tom, že popularita florbalu v Česku v posledních letech rapidně stoupla. Zkrátka bylo znát, že většina hráčů nedržela florbalku v rukou poprvé. A jak se kvality břeclavských a lednických hráčů (ZŠ Valtice tým nesestavila, pozn. red.) projevily na výsledcích turnaje? Následovně:

1. místo: ZŠ Břeclav Slovácká

2. místo: Gymnázium Břeclav

3. místo: ZŠ Břeclav Komenského

4. místo: ZŠ Břeclav Kupkova

5. místo: ZŠ Břeclav Na Valtické

6. místo: ZŠ Břeclav Kpt. Nálepky

7. místo: ZŠ Lednice

Kromě pohárů a medailí byly pro vítěze turnaje připraveny i věcné ceny věnované společností Fosfa

Kromě pohárů a medailí byly pro vítěze turnaje připraveny i věcné ceny věnované společností Fosfa

Foto: David Korda

Garantem florbalového turnaje byl hokejový klub FOSFA HC Lvi Břeclav. Ten v hale konkrétně jako hlavní organizátorka zastupovala Nela Bartalová. „Všechny zápasy byly napínavé a děti si je užily od začátku do konce. Celkovým vítězem se stalo družstvo ze školy ZŠ Slovácká, a musím říct, že zaslouženě,“ ohlíží se za dnešními výkony florbalistů z 8. a 9. tříd. „A zmínit musím také udělení ceny fair play Šimonu Miklíkovi ze ZŠ Komenského za to, že dobrovolně přiznal tečování míčku, letícího do autu, díky čemuž mohl rozehrávat soupeř,“ vrací se Nela k důležitému momentu turnaje.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav