-fs-

Atletika

Aktuality

Ohlédnutí za středečním děním na FOSFA olympiádě břeclavských škol 2024

Druhý den FOSFA olympiády břeclavských škol byl opět ve znamení atletiky a volejbalu, došlo ale k prostřídání kategorií. Na atletickém oválu a svěže zeleném trávníku uprostřed něj se ve středu proháněli žáci prvního stupně, na palubovce přilehlé haly sváděli volejbalové bitvy žáci stupně druhého.

Atletika

Dnes bylo v atletické části areálu „na Lokači“ opravdu živo. Sešlo se celkem 378 závodníků a počet startů dosáhnul úctyhodné hodnoty 933. A když k tomu připočteme skvělou diváckou kulisu (na tribuně se sešlo opravdu hodně rodičů a dalších fandů), je asi jasné, v jaké atmosféře se soutěže nesly.

Probíhaly podle obdobného schématu jako během zahajovacího dne tohoto ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol (za účasti škol z Lednice a Valtic). Výčet disciplín byl ale pochopitelně upraven věkové kategorii –  pro žáky prvního stupně (v atletické hantýrce přípravku a minipřípravku) byly nachystány běhy na 60 a 600 m, pro chlapce ze 4. a 5. tříd běh na 1000 m, dále skok daleký (z místa odrazu) a hod kriketovým míčkem. V dálce a hodu „krikeťákem“ měl každý účastník 4 pokusy. Za každou školu mohli v jedné disciplíně startovat maximálně tři žáci. A v zájmu fair play byly při vyhodnocování výsledků porovnávány výsledky soutěžících podle ročníků.

Detailně se s výsledky můžete seznámit na webu Českého atletického svazu: ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ :: Vysledky (atletika.cz)

Stejně jako v úterý, i dnes byli odměněni nejvšestrannější atleti. Stali se jimi:

1. tř. – Ella Janečková, Jáchym Švehla

2. tř. – Liliana Čečotková, Tomáš Horáček

3. tř. – Ema Neumannová, Dominik Mráz

4. tř. – Ema Schweitzerová, Henry Dvořák

5. tř. – Bibiana Létalová, Alex Dokulil

Předseda atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav a jeden z hlavních spoluorganizátorů FOSFA olympiády břeclavských škol Zbyněk Chlumecký byl s průběhem prvních dvou dnů her spokojen. „Cením si opravdu široké účasti. Během úterka a středy se na stadionu vystřídalo asi 450 dětí z břeclavských, valtických a lednických škol. To je skvělé. A pochválit musím i jejich výkony. Zaznamenali jsme dokonce jeden okresní rekord – v běhu na 60 metrů ho v kategorii starších žáků časem 7:10 s vytvořil Richard Smolík,“ uvedl Zbyněk Chlumecký, který nezapomněl pochválit členy atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav za jejich velkou pomoc při organizaci tohoto ročníku her.

Volejbal

K sítím nataženým nad palubovkou břeclavské sportovní haly se dnes postavili hráči z druhého stupně základních škol. A i tentokrát se hrál „Barevný minivolejbal“ – žáci 6. až 7. tříd hráli podle pravidel modrého minivolejbalu „M II.“, žáci 8. až 9. tříd pak v souladu s pravidly modrého minivolejbalu „M III.“ Každá škola mohla do soutěže přihlásit maximálně 4 tříčlenná družstva v každé věkové kategorii.

3. místo: ZŠ Slovácká „M1“

Garantem včerejšího i dnešního turnaje v odbíjené byl předseda volejbalového oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav Ivan Rylich. Ten se za turnajem ohlédnul následovně: „Jsme opravdu rádi, že se ve spolupráci s týmem FOSFA Sport podařilo zorganizovat již druhý ročník této akce. Vážíme si toho, protože náš sport se tímto způsobem dostane na všechny školy v Břeclavi i na některé v okolí. Rád bych tímto poděkoval učitelům, kteří děti na včerejší a dnešní volejbalový turnaj připravovali. Děti díky tomu dostaly šanci si vyzkoušet své první volejbalové krůčky. A velké poděkování patří samozřejmě panu Baťkovi coby generálnímu partnerovi FOSFA olympiády břeclavských škol. Věřím, že se všichni opět sejdeme při organizaci třetího ročníku této akce.“

Ve čtvrtek bude jediným bodem programu florbalový turnaj pro žáky 8.-9. tříd. A my u něj samozřejmě nebudeme chybět…