14. června 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

FOSFA olympiáda břeclavských škol - ohlédnutí za 2. dnem

Středeční program FOSFA olympiády břeclavských škol se nesl v duchu tradiční atletiky a také volejbalu, který patří mezi sporty, jež formát akce obohatily v letošním roce.

Tradiční atletika

Do soubojů v atletických disciplínách se za slunného počasí pustilo 375 dětí z prvního stupně základních škol. Soutěžilo se v běhu na různě dlouhé tratě, skoku dalekém a hodu kriketovým míčkem. V harmonogramu dne bylo naplánováno jen stěží představitelných 820 startů. Garant atletické části olympiády, Zbyněk Chlumecký, předseda atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav, byl po skončení dne spokojen: „Vyšlo krásné počasí a děti byly úžasné, stejně jako rodiče, kteří je přišli doprovodit.“ A s povděkem kvitoval i rozšíření tradiční akce o nové disciplíny. „Touto cestou se dostal šanci na sportovní vyžití širší okruh dětí, což je dobře. Atletickou olympiádu tady pořádám od roku 1988, takže jsme mohli vyjít z letitých zkušeností, ale i ostatní kluby, které se v roli spolupořadatelů a garantů dalších disciplín přibyly v letošním roce, se s organizací vypořádaly velmi dobře. Myslím, že v tomto formátu může akce pokračovat i dál,“ uzavřel Zbyněk Chlumecký.

Na rozdíl od včerejšího fotbalu a stolního tenisu je atletika v rámci FOSFA olympiády břeclavských škol individuální disciplínou, čemuž odpovídá i struktura výsledkových tabulek. Pro detailní výsledky jednotlivých disciplín si dovolujeme čtenáře odkázat na stránky Českého atletického svazu, kde je vše k dispozici: ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ :: Vysledky (atletika.cz)

Nad rámec jednotlivých disciplín byli vyhlášeni i nejvšestrannější atleti. Tato ocenění si odnesli následující sportovci:

1. třídy – Tomáš Horáček, Hannah Balcar

2. třídy – Jaroslav Trecha, Tereza Hakalová

3. třídy – Sebastian Šálek, Megan Gajdošíková

4. třídy – Filip Jandora, Bibiana Létalová

5. třídy – Ondřej Šálek, Tamara Mank

Speciální cenu společnosti Fosfa – deskovou hru Staň se pilotem Tomáše Bati, za jejímž vznikem stojí Nadace Tomáše Bati – za nejlepší celkový výkon si odnesla Tamara Mank.

Premiérový volejbal

Jedním ze sportů, které se v programu FOSFA olympiády břeclavských škol objevily nově, byl volejbal, přičemž na středu 14. června byl naplánován turnaj žáků druhého stupně. Ivan Rylich, předseda volejbalového oddílu Lokomotiva FOSFA Břeclav, měl ze zařazení volejbalu do programu akce radost: „Těší mě, že se touto cestou do volejbalové soutěže mohly zapojit i školy, jejichž žáci nejsou členy našeho oddílu. Těmto dětem jsme, myslím, nabídli širší pohled na náš sport. Měli šanci vidět proti sobě hrát vrstevníky, kteří hru ovládají lépe a mohli si udělat představu, co techničtější volejbal obnáší.“ Pokud jde o konkrétní výkony na turnaji, bylo znát, kdo je jak často na hřišti a má míč v rukou.

Turnaj žáků 6. a 7. tříd, který se hrál podle pravidel modrého minivolejbalu M I, přinesl následující výsledky:

1. Gymnázium Břeclav 1

2. ZŠ Slovácká

3. ZŠ Komenského

4. ZŠ Kpt. Nálepky 1

5. Gymnázium Břeclav 2

6. Gymnázium Břeclav 3

7. Gymnázium Břeclav 4

8. ZŠ Kpt. Nálepky 2

9. ZŠ Na Valtické 1

10. ZŠ Na Valtické 2

11. ZŠ Slovácká 2

Žáci 8. a 9. tříd hráli podle pravidel modrého minivolejbalu M II. Jejich turnaj skončil s těmito výsledky:

1. ZŠ Slovácká 2

2. Gymnázium Břeclav 1

3. ZŠ Komenského

4. ZŠ Slovácká 1

5. Gymnázium Břeclav 2

6. Gymnázium Břeclav 4

7. ZŠ Slovácká 3

8. ZŠ Kpt. Nálepky 1

9. ZŠ Na Valtické 3

10. ZŠ Slovácká 4

11. Gymnázium Břeclav 3

12. ZŠ Na Valtické 1

13. ZŠ Na Valtické 2

Speciální cenu společnosti Fosfa převzala jakožto nejužitečnější hráčka Viktorie Wozarová.

I ve čtvrtek bude žít areál TJ Lokomotiva Břeclav atletikou a volejbalem. V atletických disciplínách poměří síly žáci 2. stupně, diváci v hale se naopak mohou těšit na výkony volejbalistů z 1.-5. tříd.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav