27. října 2023

Petr Manuel Ulrych

Box

Aktuality

FOSFA Mistrovství České republiky mužů a žen 2023 v boxu

O uplynulém víkendu proběhlo v ostravské sportovní hale Sareza mistrovství republiky v boxu. Kromě napínavých soubojů v ringu byli diváci i účastníky vernisáže obrazů legendárního Rostislava Osičky. Organizátorem turnaje byl Boxing Club Ostrava, generálním partnerem mistrovství pak společnost Fosfa.

Ostrava viděla skvělé výkony

Republikový šampionát se do severomoravské metropole vrátil po dlouhých šesti letech. O to více byli místní sportovní fanoušci natěšeni na výkony osmi desítek účastníků. Mezi provazy se postupně objevilo 53 mužů a 27 žen.

Mistrovství odstartovalo již ve čtvrtek 19. října, kdy diváci přihlíželi prvním 26 duelům. O den později pak bylo naplánováno 20 semifinálových soubojů. V nich se mezi provazy představili i boxeři důvěrně známí břeclavskému publiku z březnového kola interligy – Natálie Poledníková, Jindřich Janečka či Erik Suchý, tentokrát nastupující v barvách pořadatelského Boxing Clubu Ostrava.

Krom napínavých duelů byl připraven i doprovodný program – během akce nazvané Pěsti v Ostravě slavnostně zahájil v prostorech dvorany radnice Moravské Ostravy a Přívozu svou výstavu obrazů někdejší reprezentant v boxu Rostislav Osička. Vernisáž pak nemoderoval nikdo jiný než představitel hlavní role ve filmu Pěsti ve tmě Marek Vašut.

Populární herec provedl diváky i sobotním galavečerem, jehož čtrnácti finálovými souboji se letošní FOSFA Mistrovství ČR mužů a žen uzavřelo. Finálový večer si nenechal ujít ani zástupce hlavního sponzora šampionátu, generální ředitel společnosti Fosfa ing. Ivan Baťka. „Výkony účastníků ostravského mistrovství byly opravdu obdivuhodné. Oceňuji jejich odvahu a nasazení, ale i smysl pro fair play, disciplínu a respekt vůči soupeřům. To jsou hodnoty, které dnešní společnosti často chybí a které se snažíme pěstovat jak u spolupracovníků Fosfy, tak třeba u dětí prostřednictvím našeho projektu FOSFA Sport,“ uvedl Ivan Baťka a zároveň ocenil i kvalitu organizace ostravského mistrovství. „Šlo o špičkový event a jsem rád, že jsme jej, stejně jako celý seriál letošní mistrovských turnajů, mohli podpořit,“ uvedl na adresu pořadatelů Ivan Baťka.

S výsledky této mimořádné sportovní události se můžete detailně seznámit na stránkách České boxerské asociace ZDE.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav