04. června 2024

-fs-

Fotbal

Aktuality

FOSFA Břeclav Cup 2024 U10 s mezinárodní účastí

K tradičním akcím břeclavských fotbalistů klubu FOSFA MSK Břeclav patří od roku 2022 i cyklus mládežnických turnajů FOSFA Břeclav Cup. Ten letos začíná v neděli 9. června na stadionu „Slovan“ turnajem starší přípravky (U10).

FOSFA Břeclav Cup pořádá každoročně břeclavský fotbalový klub, který dlouhodobě klade velký důraz na práci s mládeží všech věkových kategorií. Na to, jak bude letošní ročník sportovního klání vypadat, jsme se zeptali Alexandra Hrabala, předsedy pořadatelského klubu.

„Už tuto neděli, 9. června, začínáme letošní FOSFA Břeclav Cup turnajem v kategorii U10, kterého se účastní hráči narození roku 2014 a mladší. O týden později pokračujeme turnajem v kategorii mladších žáků (U12) a v září nás čekají utkání v kategorii U9 a U11,“ popisuje Alexandr Hrabal.

V nedělním turnaji starší přípravky nastoupí celkem 16 týmů nejen z České republiky, ale i ze zahraničí. „Přijedou družstva ze Slovenska i z Rakouska, takže naši hráči budou mít možnost změřit síly se soupeři, které by v běžných soutěžích nepotkali,“ vysvětluje jeden z hlavních cílů turnaje Alexandr Hrabal.

Rozlosování turnaje FOSFA Břeclav Cup 2024 U10

Skupina A

FOSFA MSK Břeclav

Dynamo České Budějovice

FC Spusu Mistelbach

FC ŠTK 1914 Šamorín

FC Strání

SK Moravská Slavia Brno

SK FOŠ Třebíč

FK Dukla Banská Bystrica

 

Skupina B

FC Sparta Brno

FC Zlín

FC Kyjov 1919

FŠM Trnava

RAFK Rajhrad

MFK Vyškov

FC Zbrojovka Brno

FC Moravský Krumlov

Podle propozic turnaje se bude hrát ve dvou základních skupinách A+B každý s každým, poté týmy sehrají utkání o umístění dle pořadí v základních skupinách. Každý tým odehraje 8 utkání, přičemž hrací čas je stanoven na 1×15 minut a velikost hřiště je 47×26 m.

Přestože se hraje o poháry a diplomy, turnaje FOSFA Břeclav Cup jsou v zásadě přátelskými akcemi, při kterých víc než o výsledky jde o to, aby si děti užily hlavně radost ze hry proti zajímavým soupeřům. Turnaje cyklu FOSFA Břeclav Cup jsou tradičně velmi dobře zorganizované a i proto se tuzemské i zahraniční týmy se do Břeclavi rády vracejí. „Podařilo se nám naše město dostat na fotbalovou mapu,“ pochvaluje si Alexandr Hrabal a dodává: „Tím hlavním cílem ale je posunout břeclavský mládežnický fotbal na vyšší úroveň. A právě FOSFA Břeclav Cup je jednou z cest.“

Budeme rádi, přijdete-li břeclavské fotbalové naděje na turnaj podpořit. Úvodní hvizd turnaje je naplánován na 9:00, k slavnostnímu zakončení akce by mělo dojít v 15:15 hod.

Vyhrajte společenskou hru a kšiltovku

Až do páteční 17. hodiny se můžete zúčastnit naší tipovací soutěže na Facebooku nebo Instagramu. Stačí sledovat profil FOSFA Sport na jedné z uvedených sítí, najít a olajkovat soutěžní příspěvek a do komentáře napsat tip, kolik celkem gólů vstřelí svým soupeřům domácí tým FOSFA MSK Břeclav během zmiňovaného nedělního fotbalového turnaje FOSFA Břeclav CUP 2024 U10. Soutěž bude vyhodnocena v pondělí 10. června a bude-li váš tip správný, budete zařazeni do závěrečného slosování o ceny. Usměje-li se na vás štěstí, stanete se jedním z celkem 4 výherců společenské hry Staň se pilotem Tomáše Bati a kšiltovky FOSFA Sport.

Detailní pravidla soutěže najdete pod tímto odkazem.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav