01. prosince 2023

Jakub Jukl

Stolní tenis

Aktuality

Fifa si v Liberci nadělil k narozeninám zlato

V sobotu a v neděli 25. a 26. listopadu proběhl v Liberci bodovací turnaj mládeže Stoten.cz – velká cena Liberce. Mladí hráči KST FOSFA LVA přivezli medaile hned ve dvou kategoriích.

Nejprve to byl bronz Honzy Hermana z turnaje B v kategorii U13, který brzy následovala zlatá medaile Filipa Fify Prchlíka, opět v turnaji B, tentokrát však v kategorii U17. Právě našeho zlatého medailistu jsme poprosili, aby popsal svou vítěznou cestu turnajem.

Fifo, hned na úvod ti blahopřejeme nejen k tvému nedělnímu výkonu, ale i k narozeninám, které jsi měl hned druhý den. Jak vůbec turnaj probíhal?

Děkuji. Turnaj probíhal ve dvou hracích dnech: sobota a neděle. V sobotu se hrála kategorie U19, kde jsem byl já a Eliška Kopřivová a v neděli kategorie U17, kde jsem byl společně s Dominikem Pavlíkem.

Účastnil ses tedy už sobotních utkání v rámci kategorie U 19?

Ano. Ale sobota byla moc dlouhá, bylo tam strašně moc hráčů, takže někteří jsme hráli první zápas až kolem 11. hodiny. První, skupinovou fázi jsme ukončovali až okolo 15 hodin. Poslední kolo v top 16 jsem hrál až okolo 18 hodin večer. Kromě toho dlouhého čekání ale vše vyšlo suprově.

Pro tebe byla ale důležitá hlavně neděle, že?

V neděli to bylo všechno o poznání rychlejší, a hlavně z hlediska výkonnosti se mi dařilo lépe. Ve skupinové fázi jsem neztratil ani jeden set a postoupil jsem tedy do vyřazovacího pavouka. V pavouku jsem postupně doputoval až do samotného finále.

Tam jsi narazil na Dušana Mihoka z KST Chodov, s kterým jsi svedl pětisetovou bitvu. Můžeš nám říci něco o tom zápase?

Finálový zápas jsem už prohrával 0:2 na sety, už jsem si myslel, že to nemůžu otočit. Ale v hlavě mi to nedalo a postupně míček po míčku jsem se chtěl dostat na nerozhodný stav 2:2, což se mi nakonec i povedlo.

A povedlo se ti získat i rozhodující pátou sadu. Jak jsi to dokázal?

Poslední rozhodující set už byl protihráč naštěstí v psychické nevýhodě. Právě to mi nakonec hodně pomohlo, abych ve finále zvítězil.

Podrobněji si o víkendových turnajích v Liberci a Jablonci nad Nisou můžete přečíst na facebookovém profilu KST FOSFA LVA .

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav