27. září 2023

Jakub Jukl, Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Evropský týden sportu je v plném proudu

Hledáte stále výmluvy, proč se nemůžete odhodlat k cvičení? Zkuste to jinak – pokuste se vyhledávat příležitosti, které vás k pravidelnému pohybu přimějí. Právě tento týden se nabízejí hned dvě. Jednak čtvrteční a páteční volno ve škole, jednak Evropský týden sportu. Nabízí se také řada příležitostí přijít povzbudit břeclavské sportovce z klubů zapojených do projektu FOSFA Sport.

Potřebujete-li nějakou záminku k pohybu, Evropský týden sportu, jehož hlavním koordinátorem Českou republiku je Český olympijský výbor, je ideální příležitostí. Smyslem této akce probíhající od 23. do 30. září ve většině evropských zemí, je podpořit zájem lidí všech věkových kategorií o sportovní a pohybové aktivity. U těch, kdo jen trochu mohou, aktivní účastí, u těch ostatních, kterým to čas či fyzická kondice neumožňují, alespoň podporou sportovců.

V rámci Evropského týdne sportu se koná řada akcí, kterých se můžete zúčastnit a vyzkoušet si různé sportovní disciplíny. Některé sportovní kluby na toto období navíc naplánovaly své náborové akce, díky kterým získávají nové členy. Pokud ale žádnou z těchto možností v okolí nemáte, hýbat se samozřejmě můžete i neorganizovaně. Stačí 30 minut intenzivního pohybu denně a může vás hřát dobrý pocit, že jste udělali alespoň něco málo pro své zdraví.

Nadcházející prodloužený víkend, který slibuje krásné počasí, bude pro pohyb ideální příležitostí. Stejně tak vám nabídne řadu možností, jak podpořit vaše kamarády soutěžící za některé z klubů zapojených do projektu FOSFA Sport. Domácí utkání odehrají v příštích dnech fotbalisté a hokejisté. Už ve čtvrtek můžete vybírat ze sedmi utkání, dalších sedm zápasů je v plánu na víkend. Podpořit můžete přijít také volejbalistky na sobotní FOSFA Volleyball Cup 2023 – v sestavě druholigového týmu žen se můžete těšit i na Veroniku Vašíčkovou, kterou jsme vám v pondělí představili v obsáhlém rozhovoru. Detailní přehled plánovaných závodů a utkání najdete na našem webu pod záložkou Kalendář akcí. Na stejné místě pak můžete očekávat i výsledkový servis z proběhlých soutěží a zápasů.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav