27. června 2024

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Dvě zlaté z Olympiády dětí a mládeže!

Z dějiště Olympiády dětí a mládeže 2024 včera odpoledne přiletěla další radostná zpráva – břeclavští atleti vybojovali dvě zlaté medaile!

Jak jsme již včera informovali, do finálových kol atletických disciplín se včera v dresech Jihomoravského kraje postavili i zástupci atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav. A nadmíru úspěšně – své snažení přetavili v dvě medaile zlaté barvy!

O první se postaral Lukáš Drobilič ve skoku vysokém. Do včerejšího finále se v úterý odpoledne kvalifikoval výkonem 176 cm. A včera před polednem svůj výkon řádně vylepšil, když překonal laťku ve výšce 192 cm. O tři centimetry tak za sebou nechal Denise Gulta z Pardubického kraje a Václava Olivíka z kraje Zlínského, kteří skončili na druhé dělené příčce. Dodejme, že pro Lukáše jde už o druhé zlato z Olympiády dětí a mládeže v této disciplíně – před dvěma roky vybojoval prvenství ve skoku vysokém v kategorii mladších žáků. Mimochodem, v roce 2022 si Lukáš z Olomouce přivezl ještě dvě zlaté, jednu stříbrnou a jednu bronzovou medaili z plaveckých disciplín. Svoji sbírku trofejí z ODM může tento břeclavský fenomén ještě rozšířit – dnes před polednem se zapojí do finálové části soutěže ve skoku dalekém, do které se v úterý kvalifikoval na druhém místě výkonem 6,23 m. Ve 12:45 bude Lukáš také součástí štafety na 4×60 m.

Další radost udělal fanouškům břeclavské (potažmo celé jihomoravské) atletiky famózní Matyáš Kocman. Na své oblíbené 1500m trati nejprve v úterý zaběhl nejlepší kvalifikační čas (4:10.99), aby pak ve včerejším odpoledním finálovém běhu zvítězil s časem 4:02.73. Úplně stejného času dosáhl i za Prahu startující Jakub Pietrula, zlaté medaile tedy byly uděleny dvě. Třetí příčku obsadil středočeský Adam Axon s časem 4:06.85. sluší se dodat, že také Matyášovi už doma jedna medaile z ODM visí – z minulého ročníku v Olomouci dovezl zlatou za vítězství v běhu na 800 m v kategorii mladších žáků.

V 10:00 dnes odstartuje také finálové klání starších žákyň ve skoku dalekém – sledovat v něm budeme Veroniku Janíkovou. Účast si zajistila výkonem 524 cm. V kategorii mladších žákyň se pak ve finále této disciplíny o hodinu a půl později představí Karolína Rumpová. Do oštěpařských bojů zasáhne Matěj Režňák a ve štafetových bězích 4×60 m budeme držet palce Anně Karolíně Adamcové, Matěji Režňákovi a Lukášovi Drobiličovi.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav