28. dubna 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Dubnová žeň atletů

Ač jsme teprve v polovině jara, v Břeclavi už máme za sebou bohaté žně. Žákům a dorostencům se bohatými plody na okresních přeborech odměnila jejich náročná zimní příprava. Přidat musíme i skvělé výkony Richarda Březoviče na závodech v Trnavě a okresní rekord chodkyně Nikoly Furchové.

Začněme na domácí půdě. Ve středu 26. dubna se konaly na atletickém stadionu v Břeclavi Okresní přebory žactva a dorostu. Celkem se zúčastnilo na 250 závodníků z 18 škol a oddílů. Početné zastoupení měla pochopitelně i pořádající Lokomotiva FOSFA Břeclav. A domácí borci sbírali ocenění jak na běžícím pásu.

Posuďte sami – toto je výčet jen prvních míst:

běh na 60 m – mladší žák Rostislav Bína, starší žák Richard Smolík, dorostenec Richard Březovič, mladší žákyně Veronika Janíková, starší žákyně Barbora Knapková, dorostenka Emma Mwanyolo

běh 300 m – dorostenec Vítek Elsner, dorostenka Emma Mwanyolo

běh 800 m – dorostenka Nikola Seďová, mladší žákyně Eliška Zapletalová

skok vysoký – dorostenec Vojtěch Homola, dorostenka Amélie Pekaříková

skok daleký – dorostenec Vítek Elsner, starší žák Richard Smolík, dorostenka Amélie Pekaříková, mladší žákyně Veronika Janíková

hod oštěpem – mladší žákyně Karolína Stehlíková, mladší žák Rostislav Bína

Kompletní výsledky najdete zde: ČESKÝ ATLETICKÝ SVAZ :: Vysledky (atletika.cz)

Pozlacený víkend

Vynikající. Jiným slovem asi nejde vystihnout výkony Richarda Březoviče na 1. kole závodu družstev Západoslovenské oblasti kategorie dorostu a mladšího žactva. Závody probíhaly v sobotu 22. dubna v Trnavě. Náš dorostenec Richard Březovič hostující v barvách Atletického clubu Nové Zámky na úvod sezony zvítězil v hodu oštěpem výkonem 62,90 m, čímž se zařadil na druhé místo historických tabulek okresu Břeclav za Erika Veselého. Zlato získal také ve vrhu koulí, kde si zároveň výkonem 14,91 m vylepšil svůj osobní rekord. A aby toho nebylo málo, stal se i vítězem běhu na 100 m, když cílovou pásku protnul v čase 11,61 s. V Trnavě soutěžil i další Břeclavák Vít Elsner. V závodě na 110 m překážek dosáhl času 16,47 s, ve skoku dalekém mu rozhodčí naměřili 589 cm.

Ve stejný den se pak v Praze konalo 2. kolo 1. ligy mužů a žen. Mezi dorostenkami došla na třetím místě Nikola Furchová, která časem 68:43 min. vylepšila svůj tři týdny starý osobní a zároveň i okresní rekord.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav