28. června 2023

-fs-

Hokej

Aktuality

Lvíčata přivezla stříbro a bronz z inline mistrovství ČR

Stříbrné a bronzové medaile si z víkendového turnaje Final Four Mistrovství České republiky v inline hokeji  v Kroměříži přivezli přípravka a dorostenci HC Lvi Břeclav.

Obě zmiňovaná břeclavská družstva se na turnaji postarala o příjemné zakončení letošní inline sezony. Dorostenci nejprve v sobotu v semifinálovém klání prohráli s IHC Night Birds Přerov 4:1, v zápase o třetí místo ale přehráli HC Cvočkaři Hořovice poměrem 5:3. Zlato si odvezli přerovští hokejisté, stříbro tým IHC Prague Rats.

Přípravka v nedělním semifinále narazila na tým HC Uherské Hradiště. Po srdnatém výkonu lvíčata prohrála 6:9. V následném souboji o třetí příčku si břeclavský tým poradil s IHC Night Birds Přerov 6:5. Vítězem Final Four se stal tým IHC Devils Zlín, stříbro putovalo do Uherského Hradiště. Alespoň tak to po skončení turnaje vypadalo.

Ve středu odpoledne však bylo na stránkách České unie kolečkových sportů (ČUKS) zveřejněno rozhodnutí Sportovně technické komise (STK), které situaci zcela změnilo: „Z důvodů porušení propozic a soutěžního řádu došlo ke kontumaci utkání semifinále Final Four přípravek ve prospěch týmu HC Lvi Břeclav a mužstvu HC Uherské Hradiště byly odebrány stříbrné medaile a pohár za 2. místo na turnaji MČR v Kroměříži. Uherské Hradiště na turnaji obsadí 4. příčku.“ Uherskohradišťský tým se podle citované zprávy hrubě provinil proti pravidlům nasazením o rok staršího (a v ČUKS neregistrovaného) hráče, který svým výrazným bodovým příspěvkem pomohl týmu k postupu do finále.

Výsledkem tohoto rozhodnutí STK je tedy konečné druhé místo břeclavské přípravky v turnaji Final Four! Dorostencům i přípravce k jejich pohárům a medailím gratulujeme!

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav