28. června 2024

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Další medailová nadílka z Budějovic

Sbírka medailí, které na Olympiádě dětí a mládeže 2024 získali sportovci z klubů zapojených do projektu FOSFA Sport, se během včerejšího dne rozrostla o další dvě zlaté!

Lukášovi Drobiličovi to v Českých Budějovicích skákalo! Ke zlatu ze skoku vysokého přidal včera ještě jedno ze skoku dalekého. Ve finálové části soutěže skokanů přistál ve vzdálenosti o rovných 30 cm dál než v kvalifikaci a výkonem 6,53 m si jednak vylepšil svůj osobní rekord, hlavně ale zvítězil a na své konto si připsal již pátou zlatou medaili z posledních dvou ročníků Olympiády dětí a mládeže.

Svou první medailí z Olympiády dětí a mládeže se může po včerejšku pochlubit Anna Karolína Adamcová. A hned zlatou! Získala ji se štafetou starších žákyň v závodě na 4×60 m. Jihomoravský tým zvítězil s časem 29.22 s, přičemž běžkyně z Prahy na druhém místě doběhly o pouhou setinu později. Bronz v této disciplíně bral tým Plzeňského kraje s časem 29.57.

A jak dopadli další břeclavští atleti ve včerejších finálových bojích? Starší žákyně Veronika Janíková skončila 4. ve skoku dalekém, v kategorii mladších žákyň pak stejnou příčku v této disciplíně obsadila Karolína Rumpová. Štafeta starších žáků na 4×60 m s Lukášem Drobiličem doběhla šestá a Matěj Režňák svůj finálový závod v hodu oštěpem nedokončil.

I díky přispění atletů a stolních tenistů z klubů zapojených do projektu FOSFA Sport skončila výprava Jihomoravského kraje na Olympiádě dětí a mládeže 2024 na skvělém celkovém druhém místě mezi kraji.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav