23. května 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Čtyři zlaté ze Schwechatu

Z nedělního 52. ročníku Memoriálu Franze Schustera v rakouském Schwechatu přivezli starší žáci (U16) z oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav čtyři zlaté medaile a dva okresní rekordy.

Jak jsme již dříve avizovali, skupina starších žáků atletického oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav se v neděli vypravila na mezinárodní žákovský mítink do Schwechatu. Své síly zde poměřilo celkem 148 sportovců z Rakouska, Česka, Slovenska, Německa a Maďarska. A břeclavská výprava se vrátila se čtyřmi zlatými medailemi a dvěma novými okresními rekordy.

První zlato vybojoval Richard Smolík v běhu na 100 m díky času 11,50 s. Na trojnásobně dlouhé trati si pak připsal další vítězství a díky času 36,50 s také nový okresní rekord. Na medailové příčky v tomto běhu na 300 m jen těsně nedosáhli Ondřej Varga (4. místo, 38,01 s) a Daniel Herman (5. místo, 39,35 s).

Třetí zlatá medaile se zaskvěla na hrudi Matyáše Kocmana díky jeho výkonu na kilometrové trati – zdolal ji za 2:36,08 min., čímž překonal letitý okresní rekord Richarda Bartoše z roku 1985.

Čtvrté zlato pak do Břeclavi přivezl Lukáš Drobilič za výkon 180 cm ve skoku vysokém. Jeho týmový kolega Robin Chládek skončil ve výšce pátý, když překonal laťku vysokou 160 cm.

Nechybělo mnoho a medailová sbírka ze Schwechatu mohla být i bohatší. Těsně pod stupni vítězů (tedy na 4. místech) zůstaly v běhu na 100 m Anna Karolína Adamcová (12,93 s), na kilometrové trati Eliška Zapletalová (3:12,97 min.) a ve skoku dalekém Veronika Janíková (510 cm). Na druhou stranu můžeme vyzdvihnout, že žádný z břeclavských atletů neskončil na tomto mítinku hůře než na pátém místě. Gratulujeme!

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav