11. května 2023

Petr Manuel Ulrych

Atletika

Aktuality

Čokoládová tretra již příští týden

Přesně za týden, tedy ve čtvrtek 18. května, se v areálu Lokomotivy uskuteční břeclavské základní kolo běžeckého a „oštěpařského“ závodu Čokoládová tretra. Soutěž, která letos vstoupila již do svého 63. ročníku, je otevřena chlapcům a dívkám do 11 let.

Unikátnost projektu Čokoládová tretra spočívá v tom, že jde o jediný tuzemský celoplošně zaměřený atletický závod určený pro děti z 1. stupně základních škol i mimo struktury atletických oddílů. Zjednodušeně řečeno – i váš potomek, aniž by se organizovaně věnoval atletice, má šanci z břeclavského kola postoupit do ostravského semifinále, případně i do finále, které bude součástí oficiálního programu prestižního mezinárodního atletického mítinku Zlatá tretra Ostrava (27. 6.).

V takovém případě byste se mohli pochlubit tím, že vaše dítko závodilo ve stejný den na jednom stadionu vedle takových hvězd, jako jsou „létající tyčkař“ Armand „Mondo“ Duplantis, olympijský medailista Jakub Vadlejch či finalistka evropských i světových šampionátů Nikola Ogrodniková.

Připomeňme, že loni se do finálových soubojů probojovalo hned pět břeclavských atletických nadějí – Nikol Spoustová, Anna Eliška Milfait (200 m – dívky), Michal Krůza (200 m – hoši), Filip Orbes a Lukáš Baumruk (300 m – hoši).

Postupové disciplíny i běh s miminem

A v čem že se bude v Břeclavi během Čokoládové tretry závodit? Organizátoři připravili následující postupové disciplíny:

  • běh na dráze v distancích 100 m (rok narození 2017-2016), 200 m (2015-2014) a 300 m (2013-2012), vždy hoši a dívky zvlášť.
  • hod raketkou Vortex pouze pro věkovou kategorii C (rok narození 2012–2011).

Šanci zaběhat si pro radost z pohybu ale budou mít také děti mladší, případně i vy. Stačí, když podáte přihlášku do jedné z vložených nepostupových disciplín:

  • běh s miminem v náručí na 30 m (děti narozené v letech 2023-2022)
  • běh s batoletem za ruku na 60 m (děti narozené v letech 2021-2020)
  • běh na 60 m pro předškoláky (nar. 2019-2018)

Novinkou letošního ročníku Čokoládové tretry je soutěžní zóna vicemistra Evropy na 400 m překážek Jirky Mužíka, v níž si může kdokoli otestovat odraz, rychlost nebo obratnost.

Detailní propozice spolu s dalšími informacemi a registračním formulářem najdete na webových stránkách Čokoládové tretry.

Čokoládová tretra je unikátní příležitostí pro děti a jejich rodiče setkat se osobně s nejlepšími atlety světa a načerpat motivaci. Všech kol se totiž účastní atletické hvězdy z Česka, Slovenska a semifinále i finále pak i hvězdy světové. V Břeclavi se příští týden můžete těšit na setkání s již zmíněným Jirkou Mužíkem a se slovenským reprezentantem ve skoku do výšky Matúšem Bubeníkem.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav