14. prosince 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

Chystáme atraktivní novinky. Těšte se!

Zástupci projektu FOSFA Sport a do něj zapojených klubů se včera sešli ve Valticích na pracovní schůzce, během které probrali plány a cíle na příští rok. Akcent byl kladen zejména na klíčové akce, které jsou připravovány za úzké vzájemné spolupráce klubů.

Aktivity FOSFA Sport pro rok 2024 zahájí 9. ledna galavečer v břeclavském kině Koruna, během kterého budou předána ocenění nejlepším sportovcům, trenérům a osobnostem napříč všemi šesti kluby aktuálně zapojenými do projektu. Ceny převezmou výherci z rukou generálního ředitele Fosfy Ivana Baťky, představitelů Břeclavi, Lednice a Valtic, ombudsmana Českého olympijského výboru Alexandera Károlyiho a také svých sportovních vzorů – českých olympioniků. Jejich jména odtajníme v příštích dnech, nezapomeňte nás proto průběžně sledovat.

Na polovinu února je připravován seminář s hokejovým trenérem, koučem, manažerem a autorem několika knižních bestsellerů Marianem Jelínkem. Chcete-li s tímto vyhledávaným řečníkem nahlédnout do vnitřního světa vítězů, zakroužkujte si v kalendáři datum 15. února. Seminář určený trenérům, sportovcům i široké veřejnosti se uskuteční v aule společnosti Fosfa. Detaily včetně cen vstupenek a způsobu prodeje přineseme již brzy v samostatném článku.

Další z klíčových událostí příštího roku bude druhý ročník FOSFA olympiády břeclavských škol. Ten proběhne tradičně v areálu Lokomotiva Fosfa Břeclav a opět za úzké součinnosti všech klubů z rodiny FOSFA Sport. Termín byl stanoven na 11.-14. června.

Na konci června se skupina vybraných členů klubů FOSFA Sport vypraví do Českých Budějovic, aby v hledišti podpořila své favority na Olympiádě dětí a mládeže 2024. A rozhodně bude komu fandit – jen atletický oddíl Lokomotiva Fosfa Břeclav má v úzké nominaci na tyto sportovní hry sedm svých členů.

Velkou a věříme, že oceňovanou novinkou letošního roku bude příměstský tábor FOSFA Sport. Zástupci všech klubů zapojených do projektu se včera shodli na ochotě zapojit se do organizace týdenního příměstského tábora, během kterého budou mít děti z Břeclavi a okolí šanci vyzkoušet si celou plejádu sportovních disciplín. Tábor proběhne po skončení olympiády v Paříži, tedy v týdnu od 12. srpna. S dalšími detaily vás budeme seznamovat průběžně na webu Fosfasport.cz i prostřednictvím našich sociálních sítí.

Kromě těchto klíčových událostí se pod hlavičkou FOSFA Sport odehraje i řada dalších akcí, u jiných bude partnerem či účastníkem. Stejně jako v letošním roce se tak členové našich klubů mohou těšit například na výlet na Zlatou tretru do Ostravy, na závody dračích lodí Břeclavský drak a jiné události.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav