20. května 2024

Jakub Jukl

Stolní tenis

Aktuality

Bronzová radost stolních tenistů

Mladí hráči stolního tenisu z KST FOSFA LVA vybojovali proti starším soupeřům na krajských přeborech družstev v Lanžhotě bronzové medaile.

Letos se oblíbené přebory Jihomoravského kraje v kategoriích U15 a U19 konaly o víkendu 18. a 19. května v Lanžhotě. Klub stolního tenisu FOSFA LVA v něm reprezentovala dvě družstva chlapců, děvčata bohužel kvůli nemocem musela zůstat doma.

V sobotu nastoupili Kuba Král, Kuba Cupák a Filip Svoboda do zápasů kategorie U15.  Osvědčili týmového ducha, což je při turnajích družstev to nejdůležitější. Podařilo se jim v konečném hodnocení získat bronzové medaile. Tento úspěch je o to cennější, že Kuba Cupák a Filip Svoboda spadají věkově do nižší kategorie U13.

V neděli se pak tým pokusil o (téměř) nemožné a nastoupil do klání ve věkové kategorii U19. Kubu Cupáka a Kubu Krále doplnil do trojice Fifa Prchlík. Přitom Kuba Král by patřil věkově o kategorii níž, Kuba Cupák dokonce o dvě! Ačkoli jejich výkon stačil nakonec na celkové 5. – 8. místo, měli alespoň příležitost zahrát si zajímavý stolní tenis proti soupeřům z nejvyšší mládežnické věkové kategorie.

Za statečnost i za více než zaslouženou bronzovou medaili všem hráčům srdečně blahopřejeme!

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav