29. května 2024

-fs-

Judo

Tiskové zprávy

Břeclavští judisté budou skládat zkoušky

Členové Soukromé školy bojových sportů Břeclav budou i skládat zkoušky v žákovských kategoriích, zvaných kyu. Tentokrát se jich bude účastnit 80 – 90 dětí v různých věkových kategoriích. Přezkoušení a slavnostní páskování proběhnou v sobotu 8. června v Sokolovně v Kosticích od 8:30 hod.

„Vyvrcholením akce bude páskování mladých judistů, při němž na základě úspěšně složené zkoušky obdrží pásek v barvě příslušného kyu,“ vysvětluje Michal Kváš, majitel a hlavní trenér soukromé školy bojových sportů Břeclav, co mladé judisty v sobotu 8. června čeká.  „Celá akce je zároveň i takovou malou slavnostní, také proto, že se jí účastní rodiče a prarodiče malých judistů, kteří jsou na své ratolesti patřičně hrdí. Děti se na zkoušky pečlivě připravují, musí zvládnout nejen technické dovednosti, ale i teorii a japonské výrazy,“ doplňuje Michal Kváš. Judo totiž není jen bojový sport, ale i životní filozofie, založená na pevných hodnotách. I proto je Soukromá škola bojových umění Břeclav součástí projektu FOSFA Sport, jehož generálním partnerem je břeclavská FOSFA, a. s., největší evropský zpracovatel žlutého fosforu.

Smyslem projektu FOSFA Sport je motivovat děti a mládež k pohybu. Prostřednictvím sportu se pak snaží v dětech budovat hodnoty, jako jsou respekt, úcta, disciplína a důvěra. Hodnoty, díky nimž každý sportovec, ale vlastně i každý člověk může „Být nejlepším,“ jak zní i motto projektu FOSFA Sport.

Víc o letošním páskování i o významu barev judistických pásků se můžete dočíst na webových stránkách projektu FOSFA Sport.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav