Petr Manuel Ulrych

Fotbal

Aktuality

Břeclavští fotbalisté pomohli okresnímu výběru k postupu

V brněnských Medlánkách proběhla o víkendu meziokresní soutěž Jihomoravského krajského fotbalového svazu kategorií U12 a U13. Své zástupce v okresní reprezentaci měl v obou věkových skupinách i klub FOSFA MSK Břeclav. O zhodnocení jejich působení jsme požádali předsedu klubu a zároveň trenéra okresní reprezentace Alexandra Hrabala.

Turnaji předcházely tři kvalifikační kempy, kterých se zúčastnilo téměř pět desítek mladých fotbalistů z okresu Břeclav a jejichž smyslem bylo vybrat do okresní nominace ty skutečně nejlepší hráče. Z každého klubu mohlo být do turnajové okresní sestavy nominováno maximálně pět hráčů. V kategorii U12 byli břeclavští trenéři podle Alexandra Hrabala postaveni před složitou volbu, jak ze skvělého týmu vybrat jen pět zástupců. Nakonec byli do okresní reprezentace povoláni Kristián Hejč (brankář), Ondřej Hollý, Filip Jandora, Nicolas Malega a Jakub Pospíšil. V kategorii U13 pak v barvách okresu Břeclav nastoupili Jakub a Matěj Šupálkovi. Okresní výběry v těchto dvou kategoriích byly dále sestaveny z hráčů z Hustopečí, Krumvíře, Lednice, Novosedel, Podivína a Velkých Bílovic. V turnaji U12 hrál i dívčí tým Jihomoravského krajského fotbalového svazu, v jehož dresech na trávník vyběhly Aneta Džunová, Sára Málková a Tereza Radkovičová.

Okresní tým kategorie U12

Největší pozornost břeclavských fanoušků se zaměřila na kategorii U12. Okresní výběr se v ní postupně utkal s celky MěFS Brno (prohra 9:1), Dívky JmKFS (výhra 4:0) a OFS Znojmo (výhra 2:0). Díky těmto výsledkům se tým OFS Břeclav umístil na postupovém druhém místě. „Hrálo se na dvou hřištích a my jsme své zápasy sehráli na umělé trávě, což se na našich výkonech trochu podepsalo. I tak jsme ale skončili druzí a tím pádem jsme se kvalifikovali do velkého finále. Na jaře si tak výběr okresu Břeclav po dlouhé době zahraje o titul ‚přeborníka Jihomoravského kraje‘. V tomto turnaji se mezi sebou utká osm nejlepších výběrů z celé jižní Moravy,“ vysvětluje Alexandr Hrabal.