22. března 2023

Petr Manuel Ulrych

Fotbal

Aktuality

Břeclaváci míří podpořit českou repre

Dvě desítky zástupců klubů z projektu FOSFA Sport zamíří v pátek do hlavního města, aby svým fanděním podpořili českou fotbalovou reprezentaci při jejím úvodním kvalifikačním utkání pro EURO 2024. Na trávníku Fortuna Areny poměří český tým v čele s Tomášem Součkem síly s reprezentací Polska.

Výlet za fotbalem uskuteční díky společnosti Fosfa a jejímu majiteli a generálnímu řediteli Ivanu Baťkovi, který věnoval 22 vstupenek. Po těch se mezi členy klubů jen zaprášilo. A bylo by liché si myslet, že fotbal přiláká jen členy fotbalového oddílu Fosfa MSK Břeclav a že půjde jen o čistě pánskou záležitost. Do Prahy se spolu s fotbalisty vypraví i judisté, stolní tenisté či atleti, přičemž ve výpravě bude i sedm dívek.

Lewandowski a spol.

Úvodní hvizd beznadějně vyprodaného utkání české fotbalové reprezentace s týmem Polska zazní ve Fortuna Areně v pražském Edenu ve 20:45. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého v tu chvíli vstoupí do kvalifikačních bojů o účast na mistrovství Evropy ve fotbale v roce 2024. Fanoušci se podle všeho mohou těšit na velmi kvalitní utkání a krásný fotbalový zážitek. S polským soupeřem, v jehož dresu nastupuje s kapitánskou páskou hvězdný Robert Lewandowski, se naše reprezentace utkala dosud sedmadvacetkrát, přičemž čtrnáct zápasů vyhrála, osm prohrála a pět skončilo remízou. V kvalifikační skupině E narazí naši fotbalisté v průběhu letošního roku ještě na soupeře z Albánie, Faerských ostrovů a Moldavska.

Zdaleka nejen fotbal

Na programu bude ovšem nejen fotbal. Využili jsme příležitosti a pro „výletníky“ připravili ná pátek i procházku historickým centrem Prahy či návštěvu jedinečné interaktivní expozice audiovizuálního umění Lumia. V odpoledních hodinách pak břeclavská výprava zavítá do Fortuna Fanparku, kde budou pro všechny fotbalové fanoušky připraveny zábavné tematické kratochvíle. Organizátoři slibují rozhovory s fotbalovými i nefotbalovými hosty, představení jmen nových maskotů reprezentace či hudební set DJ Meruny. Zájemci budou moci také absolvovat již tradiční Cestu fanouška po stanovištích partnerů národního týmu. Společnost Fortuna například připravila lidskou ruletu, Puma nabídne fotbalovou sutuwall, Hyundai tipovací soutěž za využití svých automobilů, TCL ve spolupráci s PlayStation utkání eReprezentantů.

Plna jistě nezapomenutelných dojmů stráví výprava FOSFA Sport noc po utkání v pražském hotelu Olšanka a v sobotu dopoledne se vlakem vydá zpět domů. Zážitky z dvoudenního výletu (nejen) za fotbalem budeme moci sledovat na našem facebookovém profilu.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav