26. června 2024

-pmu-

Fotbal

Aktuality

Břeclav žila svátkem dívčího fotbalu

Stadiony Slovan a Tatran, domovská hřiště FOSFA MSK Břeclav, hostily o víkendu další ročník prestižního turnaje VHS Břeclav Cup v kategorii WU15. Tohoto neoficiálního mistrovství Česka a Slovenska v dívčí kopané se zúčastnilo třináct špičkových týmů. Vítězná trofej tentokrát putovala do Trnavy.

Originální plány počítaly s účastí dvanácti týmů a s rozlosováním do tří základních skupin po čtyřech celcích. Původně avizovaný tucet družstev nakonec doplnil ještě tým Prostějova, jedna ze skupin tak byla pětičlenná. Na základě upraveného postupového klíče byly celky po sobotních zápasech v základních skupinách rozděleny do Zlaté, Stříbrné a Bronzové skupiny. V nich pak v neděli svedly boje o umístění, v případě Zlaté skupiny o trofeje.

Do pětičlenné Zlaté skupiny, která své zápasy odehrála na Slovanu, se kvalifikovaly týmy FC Baník Ostrava, SK Slavia Praha, 1. FC Tatran Prešov, FC Hradec Králové a FC Spartak Trnava. A jak jejich měření sil dopadlo? „Skupina byla výkonnostně velmi vyrovnaná. Názorně to ilustrovalo i finále, v kterém se sešly oba slovenské týmy a které skončilo v základní hrací době remízou. O titulu proto rozhodovaly pokutové kopy. V tomto rozstřelu měl víc štěstí celek Trnavy, který tak po domácím mistrovském titulu získal i neoficiální titul československý,“ ohlíží se za výsledky turnaje hlavní organizátor turnaje, předseda FOSFA MSK Břeclav Alexandr Hrabal. Druhá příčka tedy patřila Prešovu, třetí skončil Baník Ostrava, čtvrtý Hradec Králové a pátá Slavia Praha. A podobně bychom mohli mluvit i o skupině Stříbrné – i zde byly síly značně vyrovnané. V této skupině nakonec zvítězil tým AC Sparta Praha, který se o den dříve poněkud smolně neprobojoval mezi nejlepších pět celků letošního turnaje.

Kdo o víkendu na VHS Břeclav CUP 2024 WU15 zavítal, musí se jistě ztotožnit se slovy Alexandra Hrabala, který říká: „Tento ročník byl opět kvalitativně ještě lepší než ten minulý. Titulové bitvy byly velmi vyrovnané, vyhrávalo se rozdílem jednoho nebo dvou gólů. Týmy byly technicky vyrovnané a prakticky dokonalé a jak jsem avizoval již v minulém rozhovoru, děvčata si nedarovala ani metr hrací plochy. Byl to neskutečný boj až do poslední minuty.“ Turnaj si užily jak hráčky a realizační týmy, tak oněch zhruba osm stovek diváků, kteří o víkendu zavítali na oba břeclavské stadiony.

Za zmínku samozřejmě stojí i tradičně skvělá atmosféra turnaje, přičemž zlatým hřebem bylo vyhlašování výsledků, jež díky fanouškům Ružomberoku proběhlo i s hudebním doprovodem. Fandové tohoto slovenského týmu byli po zásluze vyhlášeni nejlepšími fanoušky tohoto ročníku turnaje.

Vše výše zmíněné je příslibem úspěšného pokračování této série dívčích turnajů. Letošní účastníci podle Alexandra Hrabala avizovaly ochotu přijet i napřesrok. „Týmům se u nás líbí. Trochu neskromně musím říct, že náš turnaj je v této věkové kategorii kvalitativně nejlepší v České republice a na Slovensku. Řešíme pouze termín, abychom vyšli vstříc dalším potenciálním zahraničním účastníkům,“ uvádí. A kdo ví, třeba se příští rok na turnaji dočkáme i premiéry domácího celku…

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav