11. října 2023

Daniel Mrázek

Atletika

Aktuality

Dvě zlata z Grandfinále Zlaté ligy atletických přípravek

Ani ne zrovna příjemné počasí nezkazilo super atmosféru, která vládla na Grandfinále Zlaté ligy atletických přípravek Jihomoravského kraje, jež proběhlo v neděli 8. října ve sportovním areálu VUT v Brně. Své výkony na něm předvedlo téměř 180 mladých sportovců z jedenácti jihomoravských oddílů. Břeclavská reprezentace z této akce přivezla poháry za vítězství v obou věkových kategoriích.

Velkým finále vyvrcholil soubor mítinků, které po celém Jihomoravském kraji proběhly během letošního roku. Každý zúčastněný oddíl pořádal ve svém městě od jednoho do čtyř mítinků, kterých se mohli zúčastnit mladí atleti z celého kraje bez ohledu na oddílovou příslušnost. Mítinky prověřily síly dívek a hochů z mladší a starší přípravky, tedy žáků a žákyň narozených v letech 2013/2014 a 2011/2012. Soutěžilo se v běhu na šedesát, tři sta nebo šest set metrů, skoku do dálky z místa odrazu a hodu kriketovým míčkem. Čtyřiadvacet nejlepších závodníků z každé kategorie postoupilo do brněnského Grandfinále.

„Počasí zpočátku sice doprovázelo lehké mrholení, které následně bylo nahrazeno silným větrem a nízkými teplotami, přesto se na stadionu VUT pod Palackého vrchem sešlo mnoho sportovců a fanoušků, kteří se s nepříznivými podmínkami dokázali skvěle vypořádat. K vidění bylo mnoho napínavých soubojů jak na atletickém ovále, tak v technických sektorech hodu a skoku. V mnoha případech tyto souboje vedly ke zlepšením osobních nebo sezónních výkonů sportovců,“ popisuje završení Zlaté ligy trenérka atletické přípravky Lokomotiva Fosfa Břeclav Klára Klimovičová.

Z břeclavského klubu se turnaje zúčastnilo 25 závodníků, kteří si nominaci na Grandfinále vysloužili na dvou mítincích v Břeclavi a jednom v Hustopečích. Ačkoliv je závod určen primárně jednotlivcům, oceněna byla i družstva, která reprezentovali. „Našemu klubu se podařilo zvítězit v obou kategoriích a velký podíl na tom mají právě všichni závodníci, kteří vybojovali ve velké konkurenci, obzvláště brněnských klubů, body pro své družstvo,“ oceňuje Klára Klimovičová. Z individuálních výkonů vyzdvihuje zejména Olivera Janika, Henryho Chibundu Dvořáka, Sebastiana Šálka, Kláru Helešicovou a Eriku Moravcovou, kterým se podařilo umístit se hned v několika disciplínách.

„Velký dík patří rodičům za spolupráci a ochotu a také všem trenérům přípravek za práci s dětmi po celý rok,“ uzavírá trenérka spokojeně.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav