22. května 2024

Jakub Jukl

Atletika

Aktuality

Břeclav hostila Zlatou ligu atletických přípravek

Stadion TJ Lokomotiva Břeclav hostil během uplynulého týdne hned dvě kola letošního ročníku Zlaté ligy atletických přípravek Jihomoravského kraje. Jakým způsobem tato atletická soutěž probíhá, na to jsme se zeptali trenérky přípravky atletického klubu FOSFA Lokomotiva Břeclav Kláry Klimovičové, která měla na starosti i organizaci obou břeclavských kol.

„Zlatá liga je určena začínajícím atletům z přípravek (tam nastupují děti ročníků 2013 – 2014) a minipřípravek, kde závodí děti narozené v letech 2015 – 2016. Ale na základě výjimek mohou nastoupit i mladší, čehož jsme tady v Břeclavi využili,“ vysvětluje ochotně Klára Klimovičová a pokračuje: „Celá soutěž má 25 kol na různých místech Jihomoravského kraje. Děti se mohou účastnit kterýchkoli z nich, podle svých možností. Výkony se jim zapisují do po každém kole aktualizované tabulky a na konci 24 nejlepších z každé disciplíny i z každé kategorie pojede na Grandfinále Zlaté ligy do Brna v půlce října.“

A v jakých disciplínách malí atleti soutěží? „To se trochu liší podle věku. V kategorii přípravek to je sprint na 60 metrů, skok daleký, hod kriketovým míčkem a vytrvalostní běh na 600 metrů. V minipřípravkách se běží vytrvalostní běh jen na 300 metrů. A pak se každá věková kategorie ještě dělí na chlapeckou a dívčí,“ popisuje Klára Klimovičová.

Jihomoravská Zlatá liga se letos koná už potřetí. Loni mladí závodníci klubu FOSFA Lokomotiva Břeclav zvítězili v celkové soutěži družstev v obou věkových kategoriích. A letos? „Doufám, že obě vítězství obhájíme. Každému klubu se totiž průběžně sčítají výsledky a ten nejlepší dostane za celkové vítězství ve Zlaté lize zlatý pohár. A protože se i letos od nás z klubu účastní hodně dětí a mají velmi dobré výsledky, myslím, že by poháry opět mohly putovat k nám do Břeclavi,“ uzavírá Klára Klimovičová.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav