19. září 2023

Jakub Jukl, Petr Manuel Ulrych

Fotbal

Aktuality

Břeclav hostila turnaj fotbalových přípravek

V neděli 17. září hostil stadion Slovanu v Břeclavi třetí ročník poháru FOSFA Břeclav Cup. Tentokrát se v areálu FOSFA MSK Břeclav představili hráči v kategorii U 10, tedy starší přípravky.

Turnaje se letos účastnilo 12 klubů z celé Moravy, mimo jiné z Brna, Zlína, Vítkovic a Olomouce. Pořadatelský klub FOSFA MSK Břeclav odvedl skvělou práci, organizace fungovala na výbornou. S průběhem sportovní akce tak mohl být spokojen i předseda klubu Alexandr Hraba: „Turnaj se určitě povedl, všechno fungovalo, jak mělo. Stáváme se pro mládežnický fotbal dobrou adresou, a ukázalo se, že bychom příště byli schopní zorganizovat podobnou akci i pro více týmů. A to i na mezinárodní úrovni, vždyť už letos mělo dorazit mužstvo ze Slovenska, na poslední chvíli se ale muselo omluvit. Počasí vyšlo krásně, diváci si turnaj také užili a bouřlivě fandili.“

A že by pořadatelé turnaj zvládli i ve větším formátu, o tom není pochyb.  Potvrdit to mohou už 7.  října, kdy na Slovanu proběhne FOSFA Břeclav Cup v kategorii U 11. Do Břeclavi se sjede tentokrát 16 týmů včetně takových, jako jsou Sparta Praha nebo Baník Ostrava. „Naši fotbalisté budou mít jedinečnou možnost si zahrát s nejlepšími týmy z celé České republiky a snad i ze Slovenska. To je velice důležité, aspoň si uvědomí, kde je laťka a budou na sobě tím víc pracovat. Bude to pro ně velká výzva,“ těší se na turnaj v kategorii U 11 Alexandr Hrabal. Pro jeho svěřence to samozřejmě nebudou lehké zápasy. Ale o výsledky při FOSFA Břeclav Cupu nejde. Jeho cílem je přivést do Břeclavi kvalitní týmy a motivovat mladé fotbalisty k dalšímu rozvoji.

Tým FOSFA MSK Břeclav U10

Tým FOSFA MSK Břeclav U10

Foto: Hana Březovičová

 

Pochvala od trenéra

Vraťme se ale ještě k turnaji kategorie U10. Trenér Jan Darebník hodnotí výkon svých svěřenců následovně: „Kluci hráli celý turnaj fantasticky. S většinou soupeřů svedli vyrovnaný zápas, i když třeba nakonec prohráli. Už to nejsou takové výsledky jako dřív, 20:0. Pokud prohráli, prohráli třeba o gól, o dva. Jedinou výjimkou bylo utkání s Líšní. Ale naopak třeba s Kyjovem, který letošní turnaj nakonec vyhrál, sehráli naši kluci moc hezký zápas. Dlouho vedli 1:0, drželi kyjovské čtvrt hodiny pod neustálým tlakem a Kyjov skóre otočil až v koncovce,“ vyzdvihuje výkon břeclavského týmu jeho trenér.

Konečné pořadí FOSFA Břeclav Cup 2023 – U10

1. FC Kyjov 1919

2. FC Sparta Brno

3. FC Zlín

4. SK Líšeň

5. FC Moravský Krumlov

6. Moravská Slávia Brno

7. MFK Vítkovice

8. RAFK Rajhrad

9. SKHS Kroměříž

10. FC Veselí n. Moravou

11. FC Hustopeče

12. Fosfa MSK Břeclav

„Občas nám chybělo i štěstí, nastřelili jsme dvě tyčky, ale takový už je fotbal… Každopádně turnaj ukázal, že je samozřejmě co zlepšovat, zejména práci v obraně, ale také to, že tým je na správné cestě. Kluci jsou dobrá parta, jsou bojovní, chodí pravidelně na tréninky, pracují na sobě, ne jako v leckde jinde, kde děti chtějí hrát jen zápasy a tréninky je nezajímají,“ chválí kluky Jan Darebník.

A výhled na nejbližší dobu doplňuje opět Alexandr Hrabal: „Kluky teď čekají zápasy okresního přeboru přípravek a projektu Žijeme hrou. Takže další dobrou zprávou je, že se na nedělním turnaji nikdo z mladých fotbalistů nezranil a v nadcházejících utkáních mohou nastoupit všichni.“

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav