09. října 2023

Petr Manuel Ulrych

Fotbal

Aktuality

Břeclav hostila špičkový turnaj fotbalových přípravek

Čtvrtým turnajem se v sobotu 7. října uzavřel seriál FOSFA Břeclav Cup 2023. Tentokrát na stadionu Slovan FOSFA MSK Břeclav bojovaly týmy v kategorii U11, tedy starší přípravky.

Stejně jako v předchozích případech ukázali zástupci břeclavského klubu, že uspořádat velký a kvalitně obsazený turnaj pro ně není žádný problém. Do Břeclavi se v sobotu sjelo šestnáct týmů zvučných jmen. Díky účasti dvou celků z Rakouska je navíc možno o turnaji hovořit jako o mezinárodním. Na druhou stranu je třeba říct, že tento úspěch byl poctivě odpracován. „Kdy se vám podaří dostat do Břeclavi AC Sparta Praha? Už to je pro nás vyznamenání! Navíc trenéři, kteří sem s těmito týmy jezdí, jsou spokojení a rádi se k nám vracejí, protože tyto naše turnaje už mají prestiž a kvalitu. Zkrátka myslím si, že to neděláme úplně špatně…,“ hodnotí turnaj z pohledu pořadatele Alexandr Hrabal, předseda FOSFA MSK Břeclav. „Tyto turnajové série jsou pro nás příležitostí pro srovnání s absolutní špičkou v daných kategoriích. Zároveň je to šance zjistit, jakým způsobem tito profesionálové své děti učí, jaké mají návyky, jak se chovají a jak vychovávají své svěřence nejen coby sportovce, ale jako lidi. Tady si prostě můžete udělat obrázek, jak to celé funguje. A když se to všechno podaří a zvládne, nenastane žádný problém, člověku to přináší velkou radost. Je to pro nás jednoduše prestiž a pocta,“ vysvětluje Alexandr Hrabal.

K samotnému sobotnímu klání fotbalových přípravek pak Alexandr Hrabal říká, že z jeho pohledu některé z týmů možná úroveň turnaje trochu podcenily. „Nejenže zůstaly v poli poražených, ale z úrovně konkurence byly poměrně vyděšené a nezvládly to. Na druhou stranu někteří outsideři,  kteří pomýšleli na spodní příčky, se díky pečlivě přípravě vyšvihli nahoru a byli jsme tak svědky jejich obrovské radosti,“ říká Alexandr Hrabal a přidává dík majiteli a generálnímu řediteli společnosti Fosfa Ivanu Baťkovi, bez jehož podpory by se série FOSFA Břeclav Cup 2023 nemohla realizovat.

Starší přípravka FOSFA MSK Břeclav

Starší přípravka FOSFA MSK Břeclav

Foto: Hana Březovičová

Velká škola pro domácí

„Turnaj se vydařil už díky tomu, že kromě Slavie do něj své zástupce vyslali prakticky všechny přední tuzemském týmy. K bezproblémovému průběhu přispělo i počasí,“ ohlíží se za sobotním turnajem trenér břeclavské přípravky Lukáš Reichmann. Jeho svěřenci nakonec skončili na čtrnácté příčce. „Měli jsme těžké soupeře. Ligové týmy zkrátka mají svoji kvalitu. Navíc klukům se úplně nedařilo tak, jak jsme očekávali – viděli jsme se aspoň o tři příčky výš,“ netají se určitým zklamáním Lukáš Reichmann. Přesto ale nachází na sobotní akci i pozitiva: „Odnášíme si nějaké podněty na zlepšení hry i tréninkového procesu. Víme, kde nás tlačí bota a doufám, že se těchto problémů zbavíme. Věřím, že příští rok budeme hrát líp a budeme vyrovnanějším soupeřem.“

Odhlédneme-li od finálového umístění, zasloužili si kluci od svého trenéra pochvalu. „Výborný zápas jsme hráli s Baníkem Ostrava, který jsme vyhráli 1:0. To si myslím, že bylo naše nejlepší utkání. I když se naši kluci s každým dnem či týdnem zlepšují, na špičkové kluby to zatím nestačí. Musíme na sobě pracovat,“ uzavírá Lukáš Reichmann.

Lukáš Reichmann

Foto: Hana Březovičová

Foto: Hana Březovičová

Finálové pořadí FOSFA Břeclav Cup 2023 U11

1. FC Hradec Králové

2. Sigma Olomouc

3. Zbrojovka Brno

4. AC Sparta Praha

5. FC Sparta Brno

6. SFC Opava

7. WAF Brigittenau

8. FC Baník Ostrava (modrá)

9. FC Baník Ostrava (bílá)

10. FC Mistelbach

11. SK Dynamo České Budějovice

12. 1. FC Slovácko

13. FC Kyjov 1919

14. FOSFA MSK Břeclav

15. FC Dosta Bystrc-Kníničky

16. MFK Karviná

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav