23. února 2024

Petr Manuel Ulrych

Volejbal

Aktuality

Břeclav bude o víkendu žít volejbalem

Jste-li příznivci odbíjené, přijdete si během tohoto víkendu na své. Hala Lokomotivy Fosfa Břeclav bude v sobotu i v neděli žít právě tímto sportem. V sobotu se na „Lokači“ odehraje mistrovský turnaj žákyň, v neděli se pak proti sobě postaví týmy z celého kraje při minivolejbalovém turnaji.

Sobota bude patřit žákyním. Na programu je 8. kolo jihomoravského krajského přeboru kategorie U16Z. Žákyně Lokomotivy se utkají s nejlepšími týmy v rámci kraje. Na palubovce břeclavské haly se spolu s domácími představí další tři celky ze špičky aktuální tabulky: VK PFN Znojmo „A“, VK Královo Pole Brno B a Tělocvičná jednota Sokol Předklášteří. „Přijďte naše dívky podpořit. Vzhledem ke zdravotním problémům, které je teď bohužel trápí, půjde o důležitý souboj o udržení v nejvyšší tabulce,“ zve předseda oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav Ivan Rylich.

V neděli hala ožije turnajem v modrém a zeleném minivolejbale

V neděli se pak do areálu Lokomotivy sjedou volejbalové naděje z celého Jihomoravského kraje. Proběhne zde totiž turnaj 3A ze série Jihomoravský minivolejbal 2023-2024. Hrát se bude podle pravidel barevného minivolejbalu, konkrétně půjde o modrý minivolejbal (M – hráči narození po 1. 7. 2011) a zelený minivolejbal (Z – hráči narození po 1. 7. 2012). A v hale se to bude hráči jen hemžit – ve skupině M organizátoři očekávají až 42, ve skupině Z až 35 maximálně šestičlenných družstev. Pro úplnost dodejme, že v těchto kategoriích se hraje v počtu tři proti třem hráčům.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav