20. července 2023

Petr Manuel Ulrych

Box

Aktuality

Boxeři v létě nezahálejí

Americká auta a motorky, koupání, koncert a také napínavé boxerské duely. To vše vás čeká, pokud v sobotu 22. července zavítáte na akci American Cars and Bikes Howling 2023 na Proboštských jezerech nedaleko Brandýsa nad Labem. V boxerském ringu se během Fosfa Real Boxing Cup Challenge představí i někteří borci, které můžete znát z interligy.

American Cars and Bikes Howling je tradičním srazem milovníků klasických i moderních amerických aut i motocyklů. Kromě přehlídky „amerického železa“ organizátoři pokaždé připravují i bohatý doprovodný program, díky kterému si na své přijde prakticky každý. Letos se mohou návštěvníci těšit třeba na ukázku výcviku pitbulteriérů, soutěž v pojídání chilli, tetovací show, živou hudbu a další program.

Už tradiční součástí bude také Fosfa Real Boxing Cup Challenge. „Do ringu nastoupí mimo jiné i elitní boxeři jako Martin Fitan, Štěpánka Grundová nebo Lenka Volejníková, kteří loni a letos startovali v naší interligové soutěži,“ avizuje Daniel Táborský, organizátor Fosfa Real Boxing Cup Challenge. Lenku Volejníkovou mohli příznivci břeclavského boxerského týmu vidět v interlize během květnového kola ve Vídni.

Podle Daniela Táborského ale v případě sobotní akce nejde o představení jen těch nejlepších tuzemských boxerů, ale o prezentaci boxu celkově. „Uvidíme mladé boxery na startu jejich kariéry, nadějné sportovce na vzestupu, reprezentanty i starší boxery, pro které je tento sport koníčkem. V ringu se tak představí devítiletý Max Barthell, stejně jako třiašedesátiletý veterán Richard Urban. Chceme ukázat, že šermu pěsti se může věnovat opravdu každý,“ vysvětluje Táborský.

Akce bude probíhat na Proboštských jezerech nedaleko Brandýsa nad Labem. Budete-li se v sobotu pohybovat v této části Středočeského kraje, nenechte si návštěvu ujít. Moderovaný program bude probíhat po celý den. Pokud jde o box jako takový, na 11. hodinu je naplánováno veřejné vážení a představení boxerů. Jejich souboje pak odstartují v 16 hodin. O atmosféře akce si můžete udělat představu z galerie z loňského ročníku.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav