05. května 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

Blíží se FOSFA olympiáda břeclavských škol

Ve spolupráci s kluby zapojenými do projektu FOSFA Sport jsme se pustili do příprav prvního ročníku FOSFA olympiády břeclavských škol. Sportovní hry proběhnou 13.-16. června v areálu TJ Lokomotiva Břeclav. Do soutěží o cenné kovy se v pěti sportovních odvětvích kromě žáků ze sedmi škol v Břeclavi zapojí i jejich vrstevníci z Lednice a Valtic.

FOSFA olympiáda břeclavských škol navazuje na dlouholetou tradici závodů, při kterých poměřovali žáci základních škol z Břeclavi své síly v atletických disciplínách. S příchodem Fosfy jako generálního partnera a díky provázání s projektem FOSFA Sport doznala tradiční akce výrazných změn.

Vedle atletiky se bude letos poprvé soutěžit také ve volejbalu, fotbalu, florbalu a stolním tenisu. Garanty jednotlivých disciplín jsou příslušné kluby z rodiny FOSFA Sport. Kromě toho bude letos akce otevřena i žákům z jiných než břeclavských škol – poprvé budou moci startovat žáci z Lednice a Valtic. Díky těmto úpravám se také prakticky zdvojnásobí velikost akce – organizátoři předpokládají účast zhruba osmi stovek soutěžících.

Co se nemění, to je místo konání. První ročník FOSFA olympiády břeclavských škol se uskuteční v areálu TJ Lokomotiva Břeclav. Budeme rádi, přijdete-li mladé sportovce podpořit a jejich výkony odměnit svým potleskem. Zapište si do kalendáře termín 13.-16. června. Detailní harmonogram spolu s propozicemi jednotlivých disciplín najdete na tomto odkazu:

FOSFA olympiáda břeclavských škol

Generálním partnerem sportovních her je společnost Fosfa, role partnera se zhostilo Město Břeclav.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav