14. srpna 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

Atletika: skončily tábory, blíží se závody

V pátek skončil poslední příměstský atletický tábor tohoto léta. Malé atlety jsme stihli na stadionu Fosfa Lokomotiva Břeclav navštívit, abychom zjistili, jak se jim tato prázdninová náplň líbila. A zajímali jsme se také o to, jak se členové atletického oddílu připravují na podzimní část soutěžní sezony.

Příměstské tábory, které jsou určeny jak členům klubu, tak ostatním dětem, pořádá atletický oddíl již jedenáctým rokem. Každoročně se setkávají s velkým zájmem a letos tomu nebylo jinak. „Během tří letošních turnusů sportovalo pod vedením trenérů atletické přípravky na stadionu Lokomotivy Břeclav téměř 150 dětí,“ shrnuje Klára Klimovičová, trenérka nejmladších břeclavských atletů a dodává, že děti využívaly všech možností, které sportovní areál nabízí – včetně spinningu, multifunkčního hřiště či písečné plochy pro beach volejbal. S ohledem na počasí, které panovalo v uplynulých týdnech, našla využití i hala.

„Děti jsou během příměstských táborů rozděleny podle věku a během dne se věnují nejen atletickým disciplínám, ale hlavně pohybovým hrám. Účastní se závodů ve skoku do dálky, běhu na 60 m, hodu kriketovým míčkem, běhu přes překážky a soutěže na opičí dráze,“ popisuje aktivity účastníků příměstských táborů Klára Klimovičová. A jak jsme se mohli v minulém týdnu sami přesvědčit, děti byly z těchto letních pohybových aktivit většinou nadšené.

Vzhůru do soutěží!

Letošní příměstské tábory jsou již minulostí a členům atletického oddílu Fosfa Lokomotiva Břeclav se přibližuje podzimní část sezony. Atletické přípravce odstartují řádné tréninky na začátku září. „Děti, které se nominovaly svými výkony v předprázdninových závodech, se mohou v září těšit na finálové kolo Zlaté ligy přípravek,“ avizuje Klára Klimovičová.

V plném tréninkovém zápřahu je i většina mladších a starších žáků, dorostenců a juniorů. „Žáci trénují většinou třikrát týdně, starší atleti pak pětkrát nebo šestkrát týdně,“ vysvětluje předseda oddílu a trenér Zbyněk Chlumecký. A není se čemu divit – prakticky za dveřmi jsou další závody. „Muže, ženy a vybrané dorostence a juniory čeká 19. srpna čtvrté kolo první ligy. O týden později přijde řada na starší žáky, kteří se zúčastní semifinále Mistrovství Moravy a Slezska. Během druhého zářijového víkendu se uskuteční třetí kolo Mistrovství Moravy a Slezska družstev mládeže – v sobotu se při něm v Břeclavi představí dorostenci, v neděli pak ve Frýdku-Místku starší žáci, u kterých doufáme v postup do republikového mistrovství. A o víkendu 16.-17. září pak u nás proběhne Mistrovství ČR žáků a žákyň na dráze,“ nastiňuje program příštích týdnů Zbyněk Chlumecký.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav