13. února 2024

-fs-

Atletika

Aktuality

Atleti vozí z hal medaile po kilech

O atletech nebylo poté, co je zima zahnala do hal, pár týdnů slyšet. Vše se ale změnilo po Novém roce, kdy břeclavští závodníci vyrazili na první halové závody této sezony. Dobré zprávy se z Lokomotivy jen valí.

Cinkot medailí se zatím nejhlasitěji ozýval při návratu břeclavské výpravy z Mistrovství Jihomoravského kraje mladšího a staršího žactva v atletice s vloženými závody na 60, 200 a 800 m, které se konalo 26. ledna v Ostravě. Borci z Lokomotivy Fosfa Břeclav přivezli neuvěřitelnou sadu celkem 26 medailí – 8 zlatých 4 stříbrné a 14 bronzových. Přebornickými tituly se na tomto šampionátu blýskli Richard Smolík (běhy na 60 a 150 m), Lukáš Drobilič (skok vysoký), Matěj Režňák (vrh koulí), Matyáš Kocman (běh na 300 m), Tamara Mank (běh na 300 m), Emma Mwanyolo (běh na 60 m), Karolína Rumpová (skok daleký) a také štafeta žáků na 4×200 m ve složení Richard Smolík, Daniel Herman, Matyáš Kocman a Lukáš Drobilič.

Mladší i starší žáci zazářili na krajském mistrovství v Ostravě

Stříbrné medaile si z Ostravy odvezli Veronika Janíková (skok daleký), Tereza Bažantová (vrh koulí), Lukáš Drobilič (skok vysoký) a Ondřej Varga (běh na 300 m). Bronzem byli zasvé výkony odměněni Rostislav Bína (běh na 60 m), Ondřej Šálek (běh na 60 m, skok daleký), Anna Karolína Adamcová (běh na 60 m), Tamara Mank (běh na 60 m), Vendula Seďová (běh na 800 m), Antonín Baránek (skok vysoký), Tereza Průdková (skok vysoký), Daniel Herman (běh na 300 m), Zapletalová (běh na 800 m) a také štafeta žáků a smíšená štafeta 4x200m.

Přesně o týden později (tedy v pátek 2. února) se do Ostravy někteří starší žáci vrátili, aby svedli boje o cenné kovy na Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. A ani z tohoto šampionátu neodjela břeclavská reprezentace s prázdnou – oddíl si na konto připsal 4 přebornické tituly a 5 bronzových umístění. Richard Smolík zvítězil v běhu na 300 m (a byl také třetí v běhu na 60 m), Matyáš Kocman vyhrál běh na 1500 m a Lukáš Drobilič se stal vítězem ve skoku dalekém. Čtvrté zlato přidala štafeta žáků na 4×200 m v sestavě Matyáš Kocman, Niklas Kolegár, Richard Smolík a Rostislav Bína. Bronzové medaile si odvezli Rostislav Bína (běh na 150 m), Veronika Janíková (skok daleký), Ondřej Varga (skok vysoký) a Matěj Režňák (vrh koulí).

A do třetice Ostrava. V sobotu 10. února se na sever Moravy vypravili mladší žáci na halové Mistrovství Moravy a Slezska mladšího žactva. Velkého úspěchu dosáhla smíšená štafeta ve složení Karolína Rumpová, Tamara Mank, Ondřej Šálek a Sebastian Tručka, která v konkurenci dalších 34 týmů zvítězila v čase 1:54,12, což představuje letošní nejlepší tuzemský výkon v této kategorii. Ondřej Šálek k tomuto vítězství přidal ještě stříbro ve skoku dalekém a bronzovou v běhu na 60 m. Stříbrnou medaili v běhu na 300 m vyhrála Tamara Mank. Osobní rekord (448 cm) si do svých statistik připsala Karolína Rumpová ve skoku dalekém, v tabulkách mistroství to nicméně stačilo na 6. místo. Stejného umístění dosáhla také Tereza Bažantová v kouli, Sebastian Tručka skončil sedmý ve skoku vysokém.

Výškaři si ve stejný den dali dostaveníčko v Hustopečích na tradičním mítinku World Indoor tour Hustopečské skákání. V předprogramu v rámci juniorské soutěže si pro zlato doskočil dorostenec Vítek Elsner. Výkon 199 cm znamená vylepšení jeho dosavadního osobního rekordu a zároveň také posun na třetí místo letošních tuzemských průběžných tabulek. Osobní rekordy zaznamenali v Hustopečích také Jan Tančinec (190 cm, 4. místo) a Vojtěch Homola (187 cm, 6. příčka).

Až do pražské Stromovky se pak v neděli 11. února vydala trojice břeclavských chodců. Daniel Herman si z Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů, juniorek, dorostenců, dorostenek, žáků a žákyň v chůzi v hale odvezl bronz ze závodu na 3000 m. Ondřej Varga bohužel kvůli zdravotní indispozici soutěž nedokončil. V elitní kategorii mužů se představil Jaromír Hloch a vybojoval výborné 7. místo mezi nejlepšími tuzemskými chodci.

Podrobněji se s výsledky zmiňovaných závodů můžete seznámit na stránkách Lokomotivy Fosfa Břeclav, případně na webu Českého atletického svazu.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav