24. srpna 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

Atleti udrželi účast v první lize

Dospělí atleti Lokomotivy Fosfa Břeclav mají za sebou po minulém víkendu závěrečné čtvrté kolo první ligy. Tým, jehož členy jsou i borci z nižších věkových kategorií, splnil základní cíl a udržel pro břeclavský klub prvoligovou příslušnost i pro další sezonu.

„Muži skončili v celkovém pořadí čtvrtí, ženy šesté. Tím se nám podařilo zachovat účast v první lize i pro příští rok,“ neskrýval po sobotních závodech radost hlavní trenér Lokomotivy Fosfa Břeclav Zbyněk Chlumecký. Tento výsledek je dobrou zprávou jak pro stávající tým, tak pro další dorůstající naděje břeclavské atletiky.

Z individuálních výkonů je třeba pochválit běžkyni Kateřinu Osičkovou, která vybojovala bronz na 400 i 800 metrů a zlato na trati 1500 metrů. „Katka svými výkony držela družstvo po celý rok a i během tohoto kola bylo jejích 33 bodů velkou pomocí,“ říká Zbyněk Chlumecký.

Patříte-li mezi milovníky atletiky a fandíte břeclavskému klubu, určitě přijďte již tuto sobotu (26. srpna) podpořit místní borce na semifinále Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Za mladšími žáky pak můžete 7. září vyrazit do Hodonína, kde absolvují finále družstev Jihomoravského kraje. A v sobotu 9. září bude areál Lokomotivy dějištěm 3. kola ligy dorostu a juniorů.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav