26. června 2023

-fs-

Atletika

Aktuality

Atleti nám dělají radost

Břeclavští fanoušci atletiky si v posledních dnech užívají. Že jim zřejmě radost o tomto víkendu udělala zlatá česká štafeta na Mistrovství Evropy družstev v Polsku, se můžeme jen domnívat. Zcela bezpečně naopak víme, že během posledního týdne několikrát jásali nad výkony mladých atletických nadějí z oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav.

Adam Procházka potvrdil formu

Shrnutí úspěšného působení břeclavských sportovců v atletických soutěžích začneme u juniorského oštěpaře Adama Procházky. Toho bronz z nedávného Mistrovství České republiky kvalifikoval na mezistátní utkání Česko – Maďarsko – Polsko – Slovensko, jež probíhalo o tomto víkendu v Banské Bystrici. Adam potvrdil svoji formu a výkonem 60,35 m obsadil pátou příčku. Šanci na další pěkný výsledek bude mít již o nadcházejícím víkendu, kdy se v Ostravě zúčastní Mistrovství České republiky U23.

Adam Procházka

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

Starší žáci

Jeden úspěch za druhým sbírají starší žáci FOSFA Lokomotiva Břeclav. Pět z nich se včera podílelo na vítězství jihomoravské reprezentace v mezikrajovém utkání všech čtyř moravských krajů v Olomouci. Podle Jiřího Petrjanoše, který o utkání referoval v článku na webu břeclavského klubu, sbírali vítězství i osobní rekordy. „Hned ze dvou individuálních vítězství se radoval Richard Smolík, ten nejprve zvítězil v běhu na 300 m ve vyrovnaném osobním i okresním rekordu 36.06 a následně zvítězil i na stopadesátce časem 17,48 s. Vítězství si připsal i Lukáš Drobilič ve skoku vysokém výkonem 179 cm, navíc přidal třetí místo v dálce za výkon 608 cm. Další vítězství a navíc v novém osobním rekordu přidala také Veronika Padělková v hodu oštěpem za výkon 37,41m. Osobák si z oštěpu odvezl také Petr Šrámek, ten výkonem 45,46m obsadil třetí místo. Posledním z pětice našich závodníků byl Matyáš Kocman, který v běhu na 800m obsadil druhé místo výkonem 2.06,10. Opět tedy výborné výkony našich žáků, kteří potvrdili svoji příslušnost k české špičce,“ uvedl Jiří Petrjanoš.

Břeclavští starší žáci na mezikrajovém utkání v Olomouci

Břeclavští starší žáci na mezikrajovém utkání v Olomouci

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

O pár dnů dříve, přesněji ve středu 21. června, startovali atleti Lokomotivy ve Vyškově ve finále Mistrovství JmKAS družstev staršího žactva. A břeclavští hoši potvrdili svoji pověst, když získali první místo s více než stobodovým náskokem před družstvem Moravská Slavia Brno. Z individuálních výkonů vyzdvihli běh Matyáše Kocmana na trati 1500 m – časem 4:16.29 překonal devět let starý rekord Matěje Osičky a zařadil se na druhé místo průběžných republikových tabulek. Tří individuálních vítězství dosáhl na tomto mistrovství Richard Smolík (v běhu na 150 a 300 m a ve skoku do dálky), přičemž v dálce si výkonem 612 cm připsal nový osobní rekord. Ve skoku vysokém vyhrál Lukáš Drobilič, v oštěpu Matěj Režňák, v hodu kladivem Filip Červenka, a ve štafetě na 4x300m. Nové osobní rekordy si podle Jiřího Petrjanoše připsali také Zbyněk Sem, který finišoval na 150m v čase 17,92 na druhém místě, stříbro a nový osobní rekord si z Vyškova za výkon 11,83 m ve vrhu koulí odvezl Jaroslav Tuček.

Děvčata zaznamenala na tomto jihomoravském šampionátu tři individuální vítězství a to v hodu diskem, kde zvítězila Veronika Trubačová, v závodě na 1 500 získala zlato Barbora Konečná, skok o tyči ovládla Valentýna Rygarová. Celkově dívky obsadily třetí místo a stejně jako chlapci postoupily do semifinále Mistrovství Moravy a Slezska.

Mladší žáci

Minulou neděli se v Třinci konalo Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladšího žactva. Barvy Lokomotivy reprezentovalo 19 borců. Skvěle si vedl zejména Rostislav Bína, který vybojoval zlaté medaile v běhu na 60 m a 300 m, přičemž v obou disciplínách si vylepšil svůj osobní rekord. „Výkonem na 60 m 7,70 s se dostal na 2. místo historie okresu!“ dodal Jiří Petrjanoš. Úspěšná byla také Veronika Janíková. V běhu na 60 m se výkonem 8,46 umístila na 6. pozici. Ve skoku do dálky pak výkonem 514 cm vyhrála. Stříbro ve skoku vysokém vyhrála novým osobním rekordem 152 cm Viktorie Šebestíková. „Velmi dobře si vedla i Eliška Zapletalová, která si bojovným výkonem doběhla v běhu na 800 m pro 4. místo časem 2:33.33. Tamaru Mank dělilo na 300 m od bronzové medaile pouhých 11 setin, i tak se časem 44,56 řadí na 6. příčku historických tabulek okresu,“ komentoval výkony mladých atletek Jiří Petrjanoš. Do finálové osmičky se ve svých disciplínách probojoval Matěj Pešl. Nejprve překonal svůj osobní rekord v hodu oštěpem, když hodil 48,24 m. Stačilo to na 5. místo. Kriketový míček pak poslal do vzdálenosti 48,24 m, čímž se umístil na 8. příčce. V první desítce se dále umístili Karolína Stehlíková (8. místo koule 9,29 m), Samuel Kos (9. místo výška 135 cm, 9. místo oštěp 25,77 m) a štafeta dívek 4×60 m.

Družstvo mladších žáků na Mistrovství Moravy a Slezska v Třinci

Družstvo mladších žáků na Mistrovství Moravy a Slezska v Třinci

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

Na závěrečné třetí kolo Mistrovství JmKAS družstev vycestovalo družstvo mladších žáků ve čtvrtek 22. června do Slavkova u Brna. A i tam se břeclavské reprezentaci dařilo. Hoši skončili ve své kategorii celkově třetí, když si hned tři první místa do svých statistik připsal Rosťa Bína (běh na 60 m, skok do dálky, běh na 150 m), jedno třetí a dvě čtvrtá místa Lukáš Kubíček ( (60 m, dálka, 150 m), stříbro a bronz vyhrál Samuel Kos (skok do výšky, hod oštěpem), čtvrté a šesté místo bral v hodu oštěpem a vrhu koulí Matěj Pešl a páté a dvanácté místo v hodu oštěpem a skoku do dálky Sebastián Tručka.

Mladší žáci na jihomoravském šampionátu

Mladší žáci na jihomoravském šampionátu

Foto: FOSFA Lokomotiva Břeclav

Děvčata měla podle Jiřího Petrjanoše oporu ve Veronice Janíkové, která zvítězila v dálce (507 cm) a byla druhá v běhu na 60 m. Další umístění ve finálové osmičce dosáhla Karolína Stehlíková (třetí místo v hodu oštěpem – 22,57 m, páté místo ve vrhu koulí – 8,93 m), Vendula Seďová byla pátá v běhu na 800 m (2:44.29) a osmá v běhu na 60 m (11,73 s), šestá v oštěpu Natálie Rožková (21,45 m), sedmá ve skoku dalekém Karolína Doležalová (411 cm), osmá v téže disciplíně Lucie Košuličová (402 cm), sedmá v běhu na 60 m Denisa Ulmannová (8,86 s) a v oštěpu osmá Zora Potůčková (18,87 m). Štafeta A ve složení Janíková-Košuličová-Doležalová-Brůčková obsadila 7. příčku (36.13) a štafeta B Holíková-Klobásová-Potůčková-Majerníková 6. příčku s časem 35.95. Dívky skončily celkově druhé.

Dívky i chlapci díky svým výkonům postoupili do Mistrovství JmKAS. O medaile se bude soutěžit 7. září v Hodoníně.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav