Archives

 • Ivan Rylich: Volejbal je sport pro přemýšlivé

  Když se Ivana Rylicha zeptáte, co pro něj znamená volejbal, bez velkého přemýšlení s úsměvem odpoví: „Každodenní práce". Však je také předsedou a manažerem volejbalového oddílu Lokomotiva FOSFA Břeclav. Nikdo ale nemusí pochybovat o tom, že je pro něj odbíjená i celoživotní láskou, kterou se snaží vzbudit i u svých svěřenců.

 • Tereza Vališová: Finsko mě zase o něco posunulo

  České hokejistky do 18 let sehrály minulý měsíc ve Finsku tři přípravná utkání proti domácímu výběru. Naše reprezentace posílená o pár mladých nadějí ve všech třech zápasech zvítězila souhrnným skóre 9:2. Příležitost dostala i břeclavská obránkyně Tereza Vališová.

 • Jeden trénink denně nestačí

  Díky dětství stráveném na ledě se brzy naučil, že pokud chce člověk dělat sport na vysoké úrovni, musí pro něj být vždy na prvním místě. A dnes má díky tomu břeclavský hokejový obránce Marek Dora na kontě více než 500 odehraných zápasů. Jen ten titul stále uniká. Podaří se letos?

 • Filip Prchlík

  Narodí-li se někdo s postižením, může si stýskat. „Proč zrovna já?“ Od čtrnáctiletého Filipa Prchlíka ale takovou malomyslnost nečekejte. Svůj hendikep bere sportovně. Doslova. Dosahuje skvělých výsledků ve stolním tenise v barvách KST Fosfa LVA a věří, že zrovna on jednou zamíří na paralympiádu.

 • Sportovec okresu Břeclav

  Děti z FOSFA sport rodiny zazářily v anketě Sportovec roku 2022 okresu Břeclav 🤩.
  Slavnostní vyhlášení výsledků proběhlo během včerejšího galavečera v Sokolovně Velké Pavlovice. Děti z klubů zapojených do projektu FOSFA sport získaly mnoho pěkných umístění. Velké poděkování patří také rodinám a trenérům, kteří děti vedou a podporují ve sportování👏.