Archives

 • Denisa Pyskatá: Jsme tu jako jedna rodina

  Trenérkou roku Klubu stolního tenisu FOSFA LVA za uplynulý rok byla na lednovém galavečeru FOSFA Sport Awards 2023 vyhlášena Denisa Pyskatá. S hlavní trenérkou mládeže zmíněného lednicko-valtického klubu jsme si povídali o její hráčské i trenérské kariéře i o tom, jak se liší fungování KST FOSFA LVA od jiných klubů. 

 • Soudržnost týmu je víc, než postup do vyšší ligy

  Jedním z oceněných sportovců v kategorii Trenér roku byl při předávání FOSFA Sport Awards 2023 i trenér kadetek a juniorek volejbalového oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav Lukáš Pláteník. Povídali jsme si s ním o tom, jak se dostal k volejbalu, jak se souhrou okolností stal trenérem či proč odmítl se svým týmem postup do vyšší soutěže.

 • Začalo to knížkou

  Vedení Soukromé školy bojových sportů Břeclav vyhodnotilo jako nejlepšího trenéra oddílu juda za loňský rok Petra Luckého. Ten má na starosti přípravu dětí, dorostu i dospělých. Jeho největším úspěchem za uplynulý rok je příprava zápasníků kategorie U14 na přebory České republiky. V následujícím rozhovoru jsme se ohlédli za jeho zápasnickou kariérou a pokusili se trochu odkrýt příští plány.

 • Břeclavští sportovci se vypraví na olympiádu (II.)

  Navazujeme na pondělní první díl článku a přinášíme profily zbývajících tří břeclavských sportovců, kteří díky svým výkonům a osobním příběhům získali Speciální ocenění Fosfa a v létě se vypraví na olympiádu do Paříže. Tentokrát se s námi o své bezprostřední dojmy z vyhlašování cen Nejlepší sportovec roku – FOSFA Sport Awards 2023, vzory a plány podělili Richard Březovič z atletického oddílu Lokomotiva Fosfa Břeclav, Veronika Vašíčková z volejbalového oddílu téhož klubu a hokejista Matyáš Černý z FOSFA HC Lvi Břeclav.

 • Břeclavští sportovci se vypraví na olympiádu (I.)

  Šestice držitelů Speciálních ocenění Fosfa z prvního ročníku cen Nejlepší sportovec roku – FOSFA Sport Awards se v létě vydá na olympiádu do Paříže. Představíme vám je prostřednictvím krátkých medailonků. Dozvíte se, co rozhodlo o jejich nominacích, jaké byly jejich bezprostřední dojmy poté, co se o své výhře během lednového galavečera dozvěděli, i co by chtěli v dějišti XXXIII. Letních olympijských her nejraději zažít. Zjistíte také, odkud vůbec vzešla myšlenka dopřát vybraným členům klubů z projektu FOSFA Sport takovýto exkluzivní zážitek.

 • Nejdůležitější je, aby trénink děti bavil

  Na diktafonem jsme se tentokrát sešli s Klárou Klimovičovou, trenérkou atletické přípravky klubu Lokomotiva Fosfa Břeclav. Řeč byla o její vlastní atletické kariéře i o trenérských metodách, kterými pěstuje lásku ke „královně sportů“ u nejmladších břeclavských atletů.

 • Dobrý stolní tenista musí mít respekt k soupeři

  Málokterý klub stolního tenisu se může pochlubit tím, že je do přípravy jeho členů zapojen někdejší reprezentační trenér. KST FOSFA LVA tuto možnost má – loni v listopadu spojil síly s Miroslavem Cecavou, bývalým trenérem mužské i ženské reprezentace ve stolním tenisu. U příležitosti blížícího se výročí jsme s panem Cecavou hovořili o jeho sportovních začátcích, úspěších i současném působení v lednicko-valtickém klubu.

 • Veronika Vašíčková: Volejbal mi do života přináší disciplínu

  Jednou z tváří projektu FOSFA Sport je sedmnáctiletá volejbalistka Lokomotivy Fosfa Břeclav Veronika Vašíčková. Se sympatickou a skromnou smečařkou jsme hovořili o její volejbalové kariéře či o tom, jaké to je přeskočit jednu věkovou kategorii a z dorostenecké kategorie postoupit rovnou mezi ženy, které hrají druhou nejvyšší ligovou soutěž.

 • Alexandr Hrabal: Fotbal je celoživotní vášeň

  Čtvrtým rokem šéfuje fotbalovému klubu FOSFA MSK Břeclav. Zároveň je jedním z jeho trenérů. Stejně tak ho ale můžete na stadionu zastihnout při betonování terasy nebo jiné činnosti. Po večerech se věnuje grafice příspěvků na sociální sítě a v kurzu trénuje své moderátorské dovednosti. Aby toho nebylo málo, je rovněž činný ve fotbalové asociaci. Zkrátka a dobře, fotbal vyplňuje Alexandru Hrabalovi prakticky veškerý volný čas. „Je to zkrátka moje láska,“ vysvětluje. V následujícím interview jsme s ním mluvili jak o jeho vlastní fotbalové kariéře, tak o současnosti a hlavně pak budoucnosti břeclavského fotbalu. Plány nemá Alexandr Hrabal vůbec malé…

 • Reprezentační kemp? Otevřel mi oči, říká Tereza Vališová

  „Bylo to náročné,“ odpovídá bez dlouhého rozmýšlení sedmnáctiletá obránkyně HC Lvi Fosfa Břeclav Tereza Vališová na otázku, jak se jí dařilo na společném přípravném kempu reprezentačního ženského A-týmu a týmu U18, který se konal minulý týden v Chomutově. „Ukázalo mi to, v čem se musím zlepšit,“ dodává.