04. dubna 2024

Ivan Rylich, předseda volejbalového klubu

Volejbal

Aktuality

70 let volejbalu na Lokomotivě

Historie klubu se začala psát v roce 1954, kdy skupina nadšených volejbalistů spojila své síly pod názvem Volejbalový oddíl Lokomotiva Břeclav. Od té doby prošel klub mnoha změnami, ale jeho vášeň pro volejbal zůstala neotřesitelná. Od svých skromných začátků se klub vypracoval na pozici jednoho z nejvýznamnějších a nejúspěšnějších volejbalových týmů v regionu.

Od svého zrodu se volejbalový tým Lokomotivy Břeclav stal symbolem odhodlání a kolektivního ducha. Letošní 70. výročí jeho existence představuje nejen historický milník, ale i příležitost k ohlédnutí za dlouholetou cestou plnou úspěchů a nezapomenutelných okamžiků.

První úspěchy začal klub sbírat již v 60. letech, kdy se stal pravidelným účastníkem regionálních turnajů a soutěží. Postupem času se však klub propracoval do vyšších soutěží a začal sklízet úspěchy i na celostátní úrovni.

Největšího úspěchu klub dosáhl v sezóně 2018/19, kdy jeho tým žáků vybojoval titul mistrů České republiky a tým mladších žákyň získal druhé místo na Mistrovství České republiky ve volejbale mladších žákyň.

Také ženský tým FOSFA Lokomotiva Břeclav se může pochlubit vynikajícími výsledky. Pravidelně se účastní soutěží na regionální i celostátní úrovni v 1. nebo 2. lize. Nejlepší odchovankyně a odchovanci břeclavského volejbalu působili a působí v extraligových týmech doma i v zahraničí i v národních reprezentačních družstvech. Tyto úspěchy zapsaly břeclavskou Lokomotivu do povědomí volejbalové veřejnosti a posílily její postavení mezi předními kluby v České republice.

Nicméně úspěch volejbalového oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav nelze měřit jen výsledky na hřišti. Snad ještě důležitější je silná komunita, která se kolem týmu zrodila. Generace hráček a hráčů se střídaly, ale vášeň pro volejbal a oddanost klubu se neměnily. Mnoho břeclavských dívek a chlapců našlo ve volejbale nejen sportovní výzvu, ale i přátelství a životní podporu od spoluhráčů.

Dnes, 70 let od svého založení, je FOSFA Lokomotiva Břeclav stále aktivním účastníkem soutěží na všech úrovních, a pokračuje ve výchově nových generací volejbalových talentů. Klub poskytuje kvalitní trénink a péči mladým volejbalovým nadějím a pomáhá jim v jejich sportovním růstu.

Malý výlet do historie klubu

K oslavě 70. výročí klub plánuje celou řadu událostí a akcí, které mají připomenout bohatou historii klubu a oslavit jeho dosavadní úspěchy.

13. 4. 2024 – Volejbalový turnaj žákyň z Jihomoravského kraje

20. 4. 2024 – Losovaný volejbalový turnaj bývalých i současných hráček klubu zakončený neformálním společným setkáním s posezením.

Září 2024 – Volejbalová AKADEMIE ve sportovní hale, kde se představí všechna současná družstva volejbalového klubu FOSFA Lokomotiva Břeclav.

5. 10. 2024 – Společenský volejbalový večer v sále kulturního domu s foto a video prezentací z historie i současnosti.

Ať už se budoucí cesta volejbalového klubu Lokomotiva Břeclav bude ubírat kamkoliv, jedno je jisté – bude to cesta provázená hrdostí na minulost, radostí ze současnosti a nadějí do budoucnosti.

Těšíme se na mnoho dalších úspěšných let volejbalu pod záštitou oddílu FOSFA Lokomotiva Břeclav a přejeme klubu mnoho dalších úspěchů v budoucnosti.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

FOSFA KST LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

FOSFA Judo Břeclav

Atletika

FOSFA LOKOMOTIVA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav