15. června 2023

-fs-

Judo

Aktuality

Judisté mají za sebou úspěšnou sezonu

Zkouškami na vyšší technický stupeň a slavnostním páskováním se uzavřela letošní sezona judistů ze Soukromé školy bojových sportů Břeclav. O zhodnocení toho, jak se břeclavským borcům na tatami dařilo, jsme požádali Michala Kváše, hlavního trenéra zmiňované školy.

„V tomto roce jsme se zúčastnili celkem 31 závodů nebo velkých cen a z každé takové akce naši judisti přivezli medaile. Rozhodně jsme se neztratili ani v konkurenci mezinárodních závodů a i tady má břeclavské judo medailisty,“ ohlíží se za uplynulou sezonou Michal Kváš a dodává, že malí bojovníci nezaspali v závodní ani v technické části juda, díky čemuž všech 85 dětí, které se přihlásily ke zkouškám na vyšší technický stupeň, toto přezkoušení úspěšně zvládlo.

Zdokonalují se však nejen děti, ale i jejich trenéři, aby šlo břeclavské judo s nejnovějšími postupy a trendy. „Zúčastnili se několika školení a mezinárodních seminářů za účasti i japonských školitelů a trenérů české reprezentace. Tři z břeclavských trenérů juda si také zvýšili své dovednosti na II. trenérskou třídu,“ vysvětluje Michal Kváš.

Po chudších „covidových“ letech, kdy sport celkově strádal, se břeclavští judisté v sezóně 22/23 vrátili se sportovními úspěchy a technickou dovedností, na maximum se také znovu naplnily jejich stavy. „Momentálně má náš oddíl  141 registrovaných dětí na Českém svazu juda, což je opravdu maximum, které zvládneme v 10 trenérech vychovávat a zdokonalovat. Velkou nadějí na rozrůstání trenérského kolektivu, je naše judistická dospívající mládež. Momentálně nám s tréninky pomáhá 6 dospívajících školitelů, kteří mají v plánu si do budoucna udělat trenérskou licenci,“ komentuje Michal Kváš aktuální situaci.

Michal Kváš, hlavní trenér Soukromé školy bojových sportů (Foto: Petr Manuel Ulrych)

„Musím konstatovat, že tato sezóna patřila opravdu mezi úspěšné a nezbývá mi nic jiného, než poděkovat celému svému týmu spolupracovníků, bez jejichž obětavé práce bych se neobešel. Velký dík patří všem našim malým judistům za reprezentaci břeclavského juda a za jejich snahu při trénincích. Obrovské poděkování patří i všem rodičům, kteří své děti ve sportu podporují a chápou, že sportem se dítě formuje a posunuje dál jak zdravotně, tak i duševně,“ dodává hlavní trenér Soukromé školy bojových sportů Břeclav.

Prozkoumejte sportovní kluby na Břeclavsku

Volejbal

FOSFA Lokomotiva Břeclav

Stolní tenis

KST FOSFA LVA

Hokej

FOSFA HC Lvi Břeclav

Judo

Soukromá škola bojových sportů Břeclav

Atletika

LOKOMOTIVA FOSFA BŘECLAV

Fotbal

FOSFA MSK Břeclav